Asustelen todella "rauhallisessa" talossa, naapureista ei koskaan kuulu yhtään mitään. Joskus vahingossa voi vilaukselta rapussa jonkun nähdä.
Kerran vuodessa voi joku pitää bileet mutta se ei haittaa kun niin harvoin.
Viimeinenkin koiranomistaja muutti pois joten ei haukku enään kuulu ja lapsiperheiden lapsetkin ovat isoja.
Empä olisi uskonut, että näin hiljaista kerrostaloa voi ollakaan.
Ai ihanuutta!
Naapurit ei ongelmana
3
87
Vastaukset
- Anonyymi
Saman suuntaisia kokemuksia täälläkin. Muutin omakotitalosta kerrostaloon puolisen vuotta sitten, enkä edes tiedä ketä naapurissa asuu. Hiljaista on täälläkin, ei kuulu mitään mistään joka on tietenkin hyvä juttu.
Hyvin on alkanut kerrostalo taival, toivottavasti jatkuukin samaan malliin. - Anonyymi
Alakerrassa välillä lapset juoksentelee, joku yskäsee kovaa, pilkkoo sipuleita sillä nyrkki hakkaimella, tai vetää pöntön. siinä ne äänet oikeastaan onkin mitä itse olen kuullut.
- Anonyymi
Usein voi olla heimokarnevaalit koko talossa aina yöllä Yön-Timot pitävät meteliään, kun ei käy työssä voi nukkua päivät ja meluta illat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2385981Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.394808KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104286Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123031Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1192987Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,772469Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1212416Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1901679- 461649
- 691316