opiskeluni venyivät niin miten saan haettua lykkyä armeijasta... olisi pitänyt lähteä nyt kesällä , mutta lähdenkin vasta 2003 tammikuussa, MUTTA MITEN SITÄ LYKKYÄ HAETAAN! vastauksista kiitollinen!
ARMEIJA!
ARMEIJA!
8680
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
esinkunnasta saa semmoisen lämyskän, jolla sitä lykkäystä haetaan. Mil.fi:stä ei näytä noita papereita löytyvä, no sehän olikin arvattavaa.. milloinpa suomen armeija on ajan tasalla ollutkaan.
Etsi puolustusvoimien kotisivuilta: www.mil.fi
Tarvii hyviä perusteluja, mutta eiköhän opiskelut riitä perusteluks. Minkä taakseen jättää sen edestään löytää, kuuluu sanonta.
mihin päin olet tammikuussa lähdössä? mä meen kanssa tammikuussa inttiin...menikö kirjotukset perseelleen vai minä takia joudut ottamaan lykkyä=)?
mihin päin olet tammikuussa lähdössä? mä meen kanssa tammikuussa inttiin...menikö kirjotukset perseelleen vai minkä takia joudut ottamaan lykkyä=)?
EN TIEDÄ KÄYNKÖ INTIN
Kannattaa se armeija käydä, vaikka välillä tuntuu että olis leikkikoulussa, mutta siellä oppi myös paljon hyödyllistä ja ihmisestä tulee siellä nöyrempiä ja onhan se kansalaisvelvollisuus. Asennoidut siihen oikein ja siellä on oikeestaan hauskaakin.
Mene osoitteeseen www.mil.fi ja tulosta sieltä lykkäyshakemuksen. Sitten lähetät sen sotilasläänisi esikuntaan ja jokusen päivän kuluttua saat lykkäyspäätöksen kirjattuna kirjeenä.
kiitos kaikille vastanneille, lykyn syy tosiaan oli kirjoitukset =)