aivan kuin Paavo on ollut kepuilla. Pulpahtelee aina pintaan vaikka kuinka yritetään upottaa. Toivon mukaan uusi pääministeri ei ala hyppimään Antin tahtipuikon tahtiin, vaan näyttää hänelle paikan siellä perimmäisessä nurkassa.
Säälittävää kun ei tajua lähteä silloin kun aika on, vaan jää epätoivoisena roikkumaan muiden riesaksi, senkin uhalla että puolueen kannatus jatkaa jyrkkää alamäkeään.
Antista tulee SDP:n pullonkorkki,
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole mitään säälimistä. Marinista tulee pääministeri ja hän ja Rinne ovat hyvää pataa.
On vain hyvä, kun saa sivustatukea, sivusta voi hoksata, koska kepulaiset alkavat taas suunnitella uutta hyökkäystä. Nehän alkavat. - Anonyymi
"Toivon mukaan uusi pääministeri ei ala hyppimään Antin tahtipuikon tahtiin, vaan näyttää hänelle paikan siellä perimmäisessä nurkassa."
Se on JO valittu. Antin oma kehtotyttö Marin, joka jo Antin eroilmoitus iltana nuoli Anttia A-studiossa "minun mielestäni Rinteen pitäisi ryhtyä hallitustunnustelijaksi koska hän on edelleen puheenjohtaja".
Luuleeko joku oikeasti, että Sanna Marinista olisi edes ollut hallitustunnustelijaksi! Ei.
Lindmanista kyllä ja siksi Lindman on ulkona. Mahdollista että Lindman olisi pistänyt Kepun pihalle, ainakin vaihtanut ministerit ja se on / oli Rinteen pelko. - Anonyymi
Antti Rinne korotti syksyllä veteraanien rintamieslisän 50 eurosta noin 125:een euroon.
Prosentuaalisesti korotus on suuri ja ajatelkaa, se on ollut vain viitisenkymppiä ja vähemmänkin ikiajat.
Samoin 1.1.2020 alkaen ensimmäisen kerran milloinkaan (?) pienimpiä eläkkeitä piti korottaa edes pikkuisen. Ehkä nyt ei sitäkään rahaa saa pienintä eläkettä saavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16212387
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454640Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1393659Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461