Tyhjäpäät matkustaa intiaan leikkimään

Anonyymi

12

1584

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen käynyt Intiassa noin 16-17 kertaa. Ihmiset ovat siellä perusolemukseltaan henkisempiä, mutta dogmaattisuus ja fanaattisuus on kuitenkin saanut otteen monista henkisistä ja uskonnollisista ryhmistä. Kun niistä päästään eroon niin Intiasta voisi tulla johtavin henkinen maa maailmassa ja myös hyvinvointivaltio. Osasyynä Intian huonoon tilaan voi syyttää brittiläisiä ja muita valloittajia, ja myös Mahadma Gandhia joka opetti ihmisiä totaaliseen väkivallattomuuteen ja alistuvuuteen ja se näkyy. Hänen olisi pitänyt sen sijaan puolustaa Intiaa ja sen ihmisiä vaikka sotimalla. Väkivallattomuus jota joogit opettaa on sitä ettei käytetä väkivaltaa tarpeettomasti, mutta silti puolustetaan itseään ja läheisiään.

      Intialla olis paljon vientitavaraa joogan ja meditaation levittämisessä maailmalle ja onhan ne aika paljon sitä jo tehneetkin. Unohtaisivat vain sen yhden typeryyden että materiaa ei muka ole olemassa, jokainen joka iskee varpaansa kiveen tietää että materiaa on. Toisaalta karma ei missään tapauksessa ole alistumista sen kolhittavaksi, (josta Intian köhyys kumpuaa) vaan kaikki voivat meditaation kautta vapautua luomasta uutta karmaa ja myöskin polttaa entisen karmansa pois.

    • Anonyymi

      Vähä-älyisiä ihmisapinoita tuolla vain on. Ei juuri mitään muuta. Pelkkä tunkio tuo maa tuntuu olevan.

    • Anonyymi

      Vieläkä se intialainen "guru" kusettaa typeryksiä?

    • Anonyymi

      Ja höpön löpö. Juurikin tuo vääränlainen henkisyys on koko intian ongelma. Köyhyys johtuu suurelta osin juurkin kaikenmaailman meditaatioista ja muusta hömpästä.

      Miten ihmiset on todellakin noin sokeita kaikki maat jossa harrastetaan tätä ns. "henkisyyttä" ovat todellisuudessa köyhiä ja kurjuutta täynnä.

      Ja vielä länisimaiset höyrypäät käyvät ottamassa oppia Intiasta joka kuuluu maailman kurjimpiin valtioihin. Syy: Meditaatio ja muu epäjumalanpalvelus.

    • Anonyymi

      Henkeä ei ole olemassa, kun sitä ei voi mitata, millään mittalaitteella. Kannattaa siis uskoa mainoksiin, niissä on voimaa ja menestystä, joka niihin uskoo, se henki tunkeutuu aivokuoren läpi ja parasiitti alkaa kasvamaan. Brändit vasta isoja parasiittejä on, ne tuottaa voimaa ja kovuutta käyttäjälleen ja tappaa empatian heikkoja kohtaan. Lauri Törni on niiden ihanne, ei kärsi tunnontuskia mistään, voi elää kuin raivopää härkä.

    • Anonyymi

      Leikissä on henki. Henki leikin.

    • Anonyymi

      Historian suurimmat ikinä: Vanha Meksiko, Intia ja Kiina.

      Muilla ei taita käsitystä ymmärtää löydy.

    • Anonyymi

      Beatlesitkin meni aikoinaan Intiaan ja siellä jokin kuuluisa guru vähän harrasteli seksiä jonkun beetlen tyttöystävän kanssa ja pojat sai tarpeekseen siitä ja palasivat Englantiin. Legendan mukaan guru oli kysynyt Lennonilta, miksi he lähtevät ja John oli vastannut siihe, että kyllä sun pitäs tietää kun olet kerran niin suuri guru.

    • Anonyymi

      Intia on lähinnä paskaviemäri.

    • Anonyymi

      Mutta Intiassahan on se guru Amman Armitabri Berärutku.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      43
      2218
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      65
      2088
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1950
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      393
      1697
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1655
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1484
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1102
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      945
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      909
    Aihe