Tyhjäpäät matkustaa intiaan leikkimään

Anonyymi

12

1538

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen käynyt Intiassa noin 16-17 kertaa. Ihmiset ovat siellä perusolemukseltaan henkisempiä, mutta dogmaattisuus ja fanaattisuus on kuitenkin saanut otteen monista henkisistä ja uskonnollisista ryhmistä. Kun niistä päästään eroon niin Intiasta voisi tulla johtavin henkinen maa maailmassa ja myös hyvinvointivaltio. Osasyynä Intian huonoon tilaan voi syyttää brittiläisiä ja muita valloittajia, ja myös Mahadma Gandhia joka opetti ihmisiä totaaliseen väkivallattomuuteen ja alistuvuuteen ja se näkyy. Hänen olisi pitänyt sen sijaan puolustaa Intiaa ja sen ihmisiä vaikka sotimalla. Väkivallattomuus jota joogit opettaa on sitä ettei käytetä väkivaltaa tarpeettomasti, mutta silti puolustetaan itseään ja läheisiään.

      Intialla olis paljon vientitavaraa joogan ja meditaation levittämisessä maailmalle ja onhan ne aika paljon sitä jo tehneetkin. Unohtaisivat vain sen yhden typeryyden että materiaa ei muka ole olemassa, jokainen joka iskee varpaansa kiveen tietää että materiaa on. Toisaalta karma ei missään tapauksessa ole alistumista sen kolhittavaksi, (josta Intian köhyys kumpuaa) vaan kaikki voivat meditaation kautta vapautua luomasta uutta karmaa ja myöskin polttaa entisen karmansa pois.

    • Anonyymi

      Vähä-älyisiä ihmisapinoita tuolla vain on. Ei juuri mitään muuta. Pelkkä tunkio tuo maa tuntuu olevan.

    • Anonyymi

      Vieläkä se intialainen "guru" kusettaa typeryksiä?

    • Anonyymi

      Ja höpön löpö. Juurikin tuo vääränlainen henkisyys on koko intian ongelma. Köyhyys johtuu suurelta osin juurkin kaikenmaailman meditaatioista ja muusta hömpästä.

      Miten ihmiset on todellakin noin sokeita kaikki maat jossa harrastetaan tätä ns. "henkisyyttä" ovat todellisuudessa köyhiä ja kurjuutta täynnä.

      Ja vielä länisimaiset höyrypäät käyvät ottamassa oppia Intiasta joka kuuluu maailman kurjimpiin valtioihin. Syy: Meditaatio ja muu epäjumalanpalvelus.

    • Anonyymi

      Henkeä ei ole olemassa, kun sitä ei voi mitata, millään mittalaitteella. Kannattaa siis uskoa mainoksiin, niissä on voimaa ja menestystä, joka niihin uskoo, se henki tunkeutuu aivokuoren läpi ja parasiitti alkaa kasvamaan. Brändit vasta isoja parasiittejä on, ne tuottaa voimaa ja kovuutta käyttäjälleen ja tappaa empatian heikkoja kohtaan. Lauri Törni on niiden ihanne, ei kärsi tunnontuskia mistään, voi elää kuin raivopää härkä.

    • Anonyymi

      Leikissä on henki. Henki leikin.

    • Anonyymi

      Historian suurimmat ikinä: Vanha Meksiko, Intia ja Kiina.

      Muilla ei taita käsitystä ymmärtää löydy.

    • Anonyymi

      Beatlesitkin meni aikoinaan Intiaan ja siellä jokin kuuluisa guru vähän harrasteli seksiä jonkun beetlen tyttöystävän kanssa ja pojat sai tarpeekseen siitä ja palasivat Englantiin. Legendan mukaan guru oli kysynyt Lennonilta, miksi he lähtevät ja John oli vastannut siihe, että kyllä sun pitäs tietää kun olet kerran niin suuri guru.

    • Anonyymi

      Intia on lähinnä paskaviemäri.

    • Anonyymi

      Mutta Intiassahan on se guru Amman Armitabri Berärutku.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4433
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3098
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2864
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      116
      2635
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2509
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      42
      2279
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2255
    8. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      13
      2194
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2015
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe