Olisi kohtuullista, jos nämä paikkakunnan 'Hurstit" lahjoittaisivat ylijääneet ruuat esim.diakoniatyön kautta eteenpäin tai vaikkapa vanhusoalveluihin asiakkaille. On kyllä erikoista, että juuri samana iltana sattuu olemaan oman firman pikkujoulut ja pöytä on katettu lukuisten sponsoreiden lahjoittamalla tuotelahjoituksilla niihin. Ei ole ihan loppuun asti mietitty. Tukee väkisin mieleen, että haetaanko tälläkin jotain mainetta.
Yksinäisten joulujuhla
5
159
Vastaukset
- Anonyymi
Ylimääräiset konvehdit vanhuksille jakoon. Voisi olla ainut joululahja. Ei missään nimessä omaan joulupöytään kanneta toisten maksamia tuotteita..
- Anonyymi
Kunhan ei mene pröystäily kaiken muun edelle.
- Anonyymi
Kunnia kuuluu ruokien lahjoittajille. Se tästä unohtuu kokonaan. Nämähän saavat palkan tästä valmistelusta, viemällä jääneet antimet omiin pöytiin. Verot vaan jää maksamatta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunnia kuuluu ruokien lahjoittajille. Se tästä unohtuu kokonaan. Nämähän saavat palkan tästä valmistelusta, viemällä jääneet antimet omiin pöytiin. Verot vaan jää maksamatta.
Ei näytä menevän jakeluun jotta ylijäämä ruokia ei jaeta eteenpäin terveys syistä.
Näin se menee linnan juhlissakin biojätteisiin loput. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei näytä menevän jakeluun jotta ylijäämä ruokia ei jaeta eteenpäin terveys syistä.
Näin se menee linnan juhlissakin biojätteisiin loput.Tuskinpa ne suklaarasiat menee pilalle, jos ne jaetaan niitä oikeasti tarvitseville. Ja ruokaa voi antaa kotiin vietäväksi mukaan. Tuskin sinäkään ruokias biojätteisiin hävität vaan laitat jääkaappiin ja mussutat hyvillä mielin seuraavana päivänä tai vaikka samana iltana.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942055- 551962
- 421594
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61093