Kokemukset Balilta marraskuu 2019

Anonyymi

Reissattiin pari viikkoa, neljässä paikassa pysähdyttiin, Sanur, Gili Meno, Ubud ja Seminyak.
Hotellit bookattiin etukäteen, toimi hienosti ja osaan kuului kuljetukset mukaan.
Laivareissu Bali-Gili Meno-Bali bookattiin etukäteen, toimi tosi hyvin, haettiin hotellista ja vietiin seuraavaan kaupunkiin samalla hintaa.
Sanur: Vilkas rantakaupunki, ihan ok ranta, mahtava "Night Market", mutta 2 päivää oli ok.
Gili Meno: Paratiisi, tai ainakin lähellä sitä, sukeltelua, rauhallista, kaunista. Tulen palaamaan uudestaan ehdottomasti.
Ubud: Vilkas iso kaupunki, paljon nähtävää, hyviä ravintoloita, hyvä paikka tehdä matkoja eri nähtävyyksille. Vuokrasimme kuskin ja auton 8 tunniksi, kerkesimme näkemään monta eri paikkaa ja oppia Balista enemmän.
Seminyak: Rantakohde, isoja aaltoja, paljon hyviä ravintoloita, lähinnä Thaimaan tyyliä, siistiä ja ystävällistä palvelua.
Hintataso: Aika halpaa, paitsi alkoholi. Olut tosin hyvässä hintatasossa.
Ruoka: Todella hyvää, niin hienoiimmissa ravintoloissa kuin yksinkertaisissa Warungeissa. Ja hitataso ei päätä huimaa.
Nähtävyyksiä riittä, joka lähtöön!
Ystävälliset ihmiset, eikä tyrkyttämistä havaittu.
Joten yhteensä voin todeta että erittäin positiivinen kokemus.

0

869

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

        kuka kaipaa ja ketä ?
        Ikävä
        151
        10954
      2. Pieni häivähdys sinusta

        Olet niin totinen
        Ikävä
        52
        5240
      3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

        r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
        NATO
        45
        2443
      4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

        Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
        Ikävä
        30
        2143
      5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

        Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
        Kemijärvi
        13
        1711
      6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

        Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
        Nurmes
        42
        1554
      7. Tiedän kuka sinä noista olet

        Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
        Ikävä
        30
        1241
      8. Känniläiset veneessä?

        Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
        Nurmes
        35
        1176
      9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

        Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
        Luterilaisuus
        92
        935
      10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

        Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
        Hindulaisuus
        317
        892
      Aihe