Reissattiin pari viikkoa, neljässä paikassa pysähdyttiin, Sanur, Gili Meno, Ubud ja Seminyak.
Hotellit bookattiin etukäteen, toimi hienosti ja osaan kuului kuljetukset mukaan.
Laivareissu Bali-Gili Meno-Bali bookattiin etukäteen, toimi tosi hyvin, haettiin hotellista ja vietiin seuraavaan kaupunkiin samalla hintaa.
Sanur: Vilkas rantakaupunki, ihan ok ranta, mahtava "Night Market", mutta 2 päivää oli ok.
Gili Meno: Paratiisi, tai ainakin lähellä sitä, sukeltelua, rauhallista, kaunista. Tulen palaamaan uudestaan ehdottomasti.
Ubud: Vilkas iso kaupunki, paljon nähtävää, hyviä ravintoloita, hyvä paikka tehdä matkoja eri nähtävyyksille. Vuokrasimme kuskin ja auton 8 tunniksi, kerkesimme näkemään monta eri paikkaa ja oppia Balista enemmän.
Seminyak: Rantakohde, isoja aaltoja, paljon hyviä ravintoloita, lähinnä Thaimaan tyyliä, siistiä ja ystävällistä palvelua.
Hintataso: Aika halpaa, paitsi alkoholi. Olut tosin hyvässä hintatasossa.
Ruoka: Todella hyvää, niin hienoiimmissa ravintoloissa kuin yksinkertaisissa Warungeissa. Ja hitataso ei päätä huimaa.
Nähtävyyksiä riittä, joka lähtöön!
Ystävälliset ihmiset, eikä tyrkyttämistä havaittu.
Joten yhteensä voin todeta että erittäin positiivinen kokemus.
Kokemukset Balilta marraskuu 2019
Anonyymi
0
862
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1024437Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/743821168- 1861042
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1091022Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna83893Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47891- 64881
- 64846
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk10837Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64816