Muslimihuivit poliisi

Anonyymi

20

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliiseilla pitää olla yhtenäinen asu, joten pian saamme nähdä kuinka miespoliisitkin juoksee rosvoja kiinni burkha heiluen.: ))
      Kyllä tuo Hutisalo on totaalisen sekaisin.

      • Anonyymi

        hyvä lumipuku talvella


    • Anonyymi

      Siis suomenlippua ei saisi olla virkapuvussa,mutta muslimien ns. uskontosymboleita saisi olla hullun Ohisalon mielestä?

      • Anonyymi

        Päättäjät kas ovat niin viisaita, että me tyhmät kansalaiset emme ymmärrä heidän korkealentoisia ajatuksiaan.

        Totta puhuen, tuollaiset tyypit olisi joskus viety hullujenhuoneelle.


    • Anonyymi

      Ohisalo puhuu oikeusvaltiosta, mutta on innokkaasti romuttamassa sen symboleita kuten poliisin yhtenäistä univormua. Tämä nainen on täysin tärähtänyt. Huivi on uskonnollinen symboli, siitä ei tarvitse edes keskustelua käydä. Jos poliisi alkaa käyttää uskonnollista rekvisiittaa niin kyse ei ole enää edustuksellisesta puolueettomuudesta.

    • Anonyymi

      Piti vielä lisätä että tätä menoa molemmat vihreät ovat valtakunnanoikeudessa.Jatka vain Ohari ulostulojasi, järki ja aate ei koskaan kävele käsi kädessä.

    • Anonyymi

      Hutisalo ja Haavisto sekoilee jo siihen malliin, että pistää miettimään onko lääkitys ihan kohdallaan?

    • Anonyymi

      twitterin kommenttiketjussa (virkamieheltä toimittajalle): tilanne ulkoministeriössä on kamala, mutta arvatkaapa minkälainen se on meillä sisäministeriössä.

    • Anonyymi

      Karmea huuhkaja, ei suomalaisten pidä hyväksyä tuollaista, ulos konstilla millä hyvänsä niinkuin hihhulit koko hallituksesta

    • Anonyymi

      Kansanvihollisia ja vielä hallituksessa, päästävä eroon välittömästi imbesilleistä

    • Anonyymi

      Poliisilla on asiallinen virkaasu piste, siihen ei kuulu mitkään huivit.

    • Anonyymi

      Ei missään nimessä mitään uskonnollisia tai rodullisia tunnuksia.

    • Anonyymi

      Ironiavaroitus.

      Ehkä Ohisalo varautuu jo tulevaan? Hänkin varmaan tietää sen laskelman, jonka mukaan Suomikin muuttuu muslimienemmistöiseksi Ruotsin perässä noin 40 vuoden päästä.

      Tämä kommentti voisi naurattaa, JOS se ei olisi niin hirvitävän totta!!! :-(

    • Anonyymi

      Missäs mamunaiset käy punttisalilla?

      kieltääkö miehet?

    • Anonyymi

      Ohisalo on Suomelle vaarallinen nainen, vastuullisessa tehtävässä oleva todellisuudesta täysin irtaantunut ihminen, joka on valmis feministinä hyväksymään naisten alistamisen symbolin (mikä ristiriita!) ja sallimaan neutraalin viranomaisen maineessa olevan poliisin muuttuvan tunnustukselliseksi islamistiksi. Kukaan maallistunut muslimi ei tuntisi tarvetta pitää huivia, varsinkaan viranomaistehtävässä oleva. Mutta Ohisalollehan islamistit kelpaavat!

      Keskusta ei saa kyllä anteeksi sitä, että mahdollistaa tämän hallituksen pystyssä pysymisen. Kuinkahan paljon Ohisalo pystyy aiheuttamaan haittaa Suomelle, ennen kuin Keskusta tekee korjausliikkeensä ja kaataa hallituksen. Sdp:ltä on turha odottaa mitään, varsinkaan sen jälkeen kuin Ohisalon kaltainen kaheli tuli valittua uudeksi demarien johtajaksi.

    • Anonyymi

      suomen on pysyttävä suomalaisten hallinnassa ja turvalisena paikkana elämällemme
      tämä pidetään mielisämme ja sen myös teemme pidämme yhteisvoimin

    • Ellei tätä islamin hyyssäämistä lopeteta niin otetaan käyttöön korpilaki ja kyläkuri. Poliisiin on voitava luottaa!

      • Anonyymi

        juuri näin


    • Anonyymi

      Kohta on oikeasti otettava selvää kenelle tämä maa kuuluu. Ohisalon toiminta täyttää jo maanpetoksen tunnusmerkit. Kohta kansalla torakat kädessä tämän saatanallisen läpimätää islamia hysäävän kannabis ja gender-puolueen vuoksi.

    • Anonyymi

      pahamaa

      ei ole irak syyriasta luotettavaa miestä vielä tullut

      taeet,ramit jne

      rikostilastoissa kyllä menestyvät kiistatta

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      148
      3299
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      59
      2638
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      30
      2080
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      130
      1667
    5. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      83
      1514
    6. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      77
      1498
    7. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      365
      1445
    8. Kerro mulle mitä pitäs tehdä

      Sun mielestä? Anna neuvo?
      Ikävä
      91
      1150
    9. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1115
    10. On tullut aika lukita kaupunginjohtajan ovi, ja hlö pihalle

      Ei kahta eikä yhtäkään selitystä, ylimielisyys on kääntyi varomattomuudeksi, ja kaupungin jo ennestään kuihtuva talou
      Pyhäjärvi
      195
      1086
    Aihe