Joskus ne sällit heittää takas jotain että ovat kiireisiä tai ei oo mitään sanottavaa. Esim kun teen bodhille niiitä tehtäviä joissa pitää mennä thief guildiin listii joku hemmo ni sitten ku menee takas ni tulee vaan että bodhi is busy at the moment tai sit bodhi has nothing to say to you, tai jotain vastaavaa. Eikä auta save and load tohon.
Bg2:n puhumis bugi
Hannes-solo
3413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Että olet suurissa ongelmissa, koska en itsekään ole kyseiseen tautiin save/load -rumbaa parempaa lääkettä löytänyt. Patchi on mahdollinen auttaja, kannattaa kokeilla.
on ollut samaa ongelmaa omankin pelin kanssa... save/load-rumban lisäksi huomasin yllättäen, että myös paikasta poistuminen ja sitten palaaminen uudestaan myös tepsii (eli jos vaikka majatalossa on joku jonka kanssa haluaisit keskustella mutta jonka kanssa tulee se "puhumattomuus-bugi" niin meet ulos ja sitten uudestaan sisälle majataloon, jolloin keskusteluhalukkuus voi yllättäen palata).
Ei mikään tehokas konsti, mutta parempi kuin ei mitään...
Patci auttaa 100% varmuudella.