varaajan

Eli ongelmana löytää varaajalle paikka.
onko liian kaukana pesutiloista teknin.,kun joutuu vetämään putkea n.12m,saako vettä laskea kauan ennen kuin rupeaa tulemaan lämmintä suihkusta.
4426
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

laskee viipymäajan ja määrää kiertopumpun jos odotusaika ei ole määräysten sisällä.

Äänestä

Silloin, kun laittaa lämpimään käyttöveteen pumpun, joka kierrättää lämmintä vettä, ja kas määräyksetkin täyttyvät automaattisesti.

Äänestä

ota selvää ennekuin annat asentaa lämpimänveden kierron maksaa aiki pitkän pennin vuodessa kierrättää 55 asteista vettä koko ajan. tietysti kannattaa asentaa kierto tulevaisuuden varalle mutta jättää kytkemättä.olihan kyseessä sähkö lämmitus?kierto jäähdyttää varaajan päivän aikana jos on yö sähkö.

Äänestä
  • on kallista.

    Eli kierto pakollinen jos viipymä liian pitkä, ei ole rakentajan päätettävissä oleva asia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sijoitus kirjoitti:

Eli ongelmana löytää varaajalle paikka.
onko liian kaukana pesutiloista teknin.,kun joutuu vetämään putkea n.12m,saako vettä laskea kauan ennen kuin rupeaa tulemaan lämmintä suihkusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu