Virtuaalidirektiivi

Onko tuossa kamerayhteys molemmin puolin ja mites keskustelu tapahtuu? Mikrofonin vai chatin välityksellä?
1221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No mikäli oikein kuulin niin jonkinlaista reality-ohjelmaa pyrkivät tekemään tämän ammattipätevyyskoulutuksen pohjalta eli kyllä sinua joka osallistut koulutukseen kuvataan oman tietokoneesi kameran avulla.Jonkinlainen tosi-TV kuten Sohvaperunat joka on voittanut jopa palkintoja eli ihan hyvä formaatti. Sohvaperunoissa on ollut hyvä meininki niin kyllä varmasti tämäkin tuotanto tekee ihan hyvää reality televisio ohjelmaa. Sillä eihän näissä asioissa ole tarve nolata ketään vaan kaikki ovat ammattilaisia.kaikilla on kuitenkin yhteinen tavoite ammattipätevyys 5 vuodeksi eteenpäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko tuossa kamerayhteys molemmin puolin ja mites keskustelu tapahtuu? Mikrofonin vai chatin välityksellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu