Hei!
Olen harkinnut jo jonkin aikaa Sector alarmin palveluita. Onko kenelläkään tällä sivustolla kokemuksia kyseisestä yrityksestä ja heidän palveluistaan.
Olen harkinnut jo jonkin aikaa Sector alarmin palveluita. Onko kenelläkään tällä sivustolla kokemuksia kyseisestä yrityksestä ja heidän palveluistaan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pelkkää huonoa olen kuullut. Mutta en usko kyseisen yrityksen olevan sen huonompi kuin muutkaan surkeat vartioimisliikkeet, jotka myyvät mielikuvia asiakkailleen.
Kierrä tuo firma kaukaa, on pian konkurssissa!
Hassua, millä taloustietoanalyysillä pääsit tällaiseen päätelmään. Yritys Euroopan johtavia turvallisuusalan toimijoita, joten melkoisen epätodennäköistä "pikainen" konkurssi. Joskus kannattaa tutustua aiheeseen ennalta, ettei vahingossa tee itsestään anonyymina ihan pelleä.
En voi suositella, meillä oli jonkun aikaa ja ei ollut kyllä hintaansa nähden arvoisensa. Asiakaspalvelu oli olematonta ja asentajan saaminen ilmaisimen vaihtoon kesti iät ja ajat.
Vaihdettiin Securitaksen 24Koti -palveluun, ja on toiminut hyvin. Vartija tullut suht nopeasti paikalle hälytyksen satuttua ja asiakaspalvelu pelaa paremmin.
Mutta positiivisin yllätys oli se, että kuukausimaksu oli jopa hieman halvempi.
Mitkä ovat sopimusehdot?
Siitähän se riippuu, mutta niitä et saa mistään nähtäväksi. Huijausta!