Tämä pieni, suloinen tyttövauva syntyi ensimmäinen joulukuuta ja on vielä vailla nimeä. Hän on hyvin kaunis, hoikka vaaleaverikkö ja nyt jo hyvin utelias, rohkea ja itsevarma siro tyttö. Mieheni suvussa kauan kulkenut nimi Sofia tulee erittäin todennäköisesti hänen toiseksi nimekseen, mutta mitään muuta emme ole vielä päättäneet. Pidän kovasti nimestä Rebecka, mutta en ehkä niin paljon etunimenä... Ehkä toisena toisena nimenä? Ai niin, mieheni on siis suomenruotsalainen joten ehdottakaa mieluiten sellaisia nimiä jotka ruotsinkielisetkin voivat ääntää helposti (esim. ei mitään Kielokkeja), kiitos!
Teistä on suuri apu <3
- Lena
Nimi lapselle!
6
221
Vastaukset
- Anonyymi
Oona Sofia
Livia Charlotte
Ellen Amelia
Erin Julianna
Filippa Leonora
Lilja Sofia
Minea Elisabet
Petra Emilia
Saga Emilia
Tua Sofia
Rakel Sofia
Ruth Sylvia
Vivi Matilda - Anonyymi
Löytyi nimihoroskoopista:
Jousimiestytölle sopivia nimiä:
Amana, Anda, Emelina, Eriko, Evalina, Iolana, Katalina, Kaya, Lana, Maile, Maira, Maliana, Mariko, Meli, Milena, Moana, Taura
Vaalealle, sirolle tytölle:
Lilja Sofia Kristina
Lilia Oona Sofia
Sirje Alva Sofia
Nina Linnet Sofia
Ellen Sofie Linnea
Alma Mia Sofia
Fiona Sofia Linnea (Fiona tarkoittaa kaunista ja vaaleaa.
Fiona Lilja Sofia
Liila Elise Sofia
Leona Sofia Rebecka - Anonyymi
Utelias, rohkea, itsevarma ja siro? Eli nenänsä mihin vaan tunkeva luikku? Mitä turhaan nimeä miettimään, anna adoptioon tai vedä vessasta koko rääpäle. Hyvää Joulua!
- Anonyymi
Anna, Maria, Emilia, Camilla, Bodil
- Anonyymi
Kielok
- Anonyymi
Meilläkin oli lapsi tulossa ja ongelmaksi muodostui juuri nimen keksiminen. Ohjelmoin sitten vapaa-ajalla työkalun, joka helpotti ainakin itseä valitsemisessa. Laitan linkin työkaluun tuohon alas ja jos päädyt kokeilemaan sitä niin olisi mahtavaa kuulla palautetta!
https://lastennimet.fi
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513515Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1042286Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5902249Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192006- 201638
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431638KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar721590Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1351481- 281436
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?921391