Millainen paikka on asua Kyrpärämäki!? Onko ruokakaupaa siinä lähellä?
Muutan Jyväskylään.
20
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei Jyväskylässä kypärämäkeä eikä mitään muutakaan sulle
- Anonyymi
Kypärämäki on mukavaa seutua asua. Lähllä on Savela, josta löytyy K-market ja todella iso S-market.
- Anonyymi
Ja yöbaari Savelan Unska.
- Anonyymi
Minkälainen asuinpaikka on Kypärämäki? Onko siinä lähellä ruokakauppaa?
Anteeksi aloitus. Äitini korjasi virheet.- Anonyymi
...siis olen abodtiolapsi, minut on abodtoitu kun olen ollut kaksi vutias. Idästä ei ole tietoa.
Koulut kävin Orivedelä ja ammatiltani olen ihan tavalinen hitsaaja. Mulle olis ollut työpaika telakalla jossa olisin hitsannut laivoja mutta en voinut mennä sinne koska pelkään vettä, olen meinanut hukkua lapsena siksi vesikammo, joskus duihkussakin tuntuu että hukun. Nyt muutsisin Jyväskylään ja varmaan saisin työpaiksnkin.
- Anonyymi
Niin ,meni mihin meni jyväskylän seudulla, ei siellä muuhun törmääkkään , kuin isoihin kauppoihin, niitä ei pysty vaik haluiskin kiertämään.
- Anonyymi
Miksi kauppoja pitäisi kiertää? Kumpaan suuntaan olis parempi, vastapäivään vai myötäpäivään?
- Anonyymi
Eipä Jyväskylässä muuhun isoon törmääkään on vain pieni p.. Ja iso ego
- Anonyymi
Yleinen ongelma Suomessa; kaupungeista häviää pikkuputiikit ja tilalle tulee tylsiä ostoskeskuksia. Vaikka kahvilat ja pienet kaupat on juurikin kaupungin sielu.
- Anonyymi
Missä Juurikin kaupunki sijaitsee?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä Juurikin kaupunki sijaitsee?
Sinun tuulitunnelissa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinun tuulitunnelissa
Mulla on tuulitunnelissa kärpäsille talvehtimispaikka!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mulla on tuulitunnelissa kärpäsille talvehtimispaikka!
Savelan Unkka säilyy. Kahvi 1.50 mk.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä Juurikin kaupunki sijaitsee?
Se oli pienellä, eli ei voi silloin olla nimi.
Yritä päteä paremmin.
- Anonyymi
Tuopas olikin hyvä kysymys, miksi kiertää kauppoja ? liikenneympyrä siel sisällä oliskin hyvä ei tarttis funtsia kummin päin kiertää, 4 poistumissuuntaa ,sinne mihin asiaa. Hyvä huomio.! Ovia ulos löytyy yleensä.
- Anonyymi
Millainen paikka olisi Kuokkala asua? Siinä rannassa olisi houkuttelevia taloja, oma luxusjahti lilluisi laiturissa.
- Anonyymi
Vie vaan se vanha lasikuituinen soutuvenees Vaajakoskelle johonkin rantapajukkoon, talveksi käännät alaspäin niin sulle siinä asunto!
- Anonyymi
Haapaniemeen vaan takas
- Anonyymi
Muutan pian Jyväskylässä pois äidin luota. Kestin sitä touhua 43 vuotta, mutta nyt on aika pakata kalsarit ja muuttaa pois. Suurin syy on äidin uusi puoliso joka alkoi isottelemaan muka isäpuolena. En kestä sellaista äidin huomio jakautuu kahdelle.
Se äijä on joku entinen Valmetin hitsari ja haiseekin ihan kananmunapierulle.
Sain jo asunnonkin ja alan etsiskellä töitä jottei tarvitsisi koko ikää Kelan armoilla olla. Tyttöystävä minulla on, mutta hän asuu palvelutalossa ja siellä ei saa olla yövieraita. Nyt on vaan otettava itseään niskasta ja lähdettävä maailmalle. - Anonyymi
Kyllä joku rauhallinen ja idyllinen mukava pikkupaikkakunta suht lähellä kaupunkia olisi varmasti ihan ok.
Jämsä,Orivesi,Kangasala tms..
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse734527Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423463Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891219- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.127944- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837