Olen muuttamassa Kuopioon ensi vuonna,minkälainen paikka on asua.Olen suunnilleen puolikas mutta isäni on aika etelästä ja häntä sanotaan Valtiksi syytä en tiedä.Muutan hänen luokseen ja lupia ei kuulemma tarvitse kysyä sillä paikalliset kunnioittaa häntä sen verran kyselevät häneltä lupia tekemisilleen ja antavat nat,zajua ansioistaan.Niin että pian varmaan tavataan.
Kuopioon,muutto
6
392
Vastaukset
- Anonyymi
tervetuloo vaan ei täälä olla niin mahottoman tarkoja asijoista
siilinjärven sakeista teitää jotka tietää - Anonyymi
Täällä pitää jöötä nykyään nämä maahanmuuttajat jotka yleensä kumartaa mekkaan . heiltä pitää kysyä lupa jos sitä tarvitaan.
- Anonyymi
Kun tuli puheeksi niin minunkin isäni on musta,mutta äitini on romani.Kyllähän minua katsotaan pitkään kun olen liki kaksi metriä pitkä ja pukeudun romani vaatteisiin ja ja värikin on mustan puhuva .Mutta ei minulle ole kyllä kukaan ole tullut sanomaan että minusta olisi tullut kenellekkään mitään ongelmaa.ABC lläkin heimoveljille tuli kiire kun olisin tullut samaan pöytään syömään.
- Anonyymi
Voi hyvä ihminen, älä missään tapauksessa muuta Kuopioon. Kuopio on nimittäin Savossa ja me hämäläiset kaaleet ja kaajeet kyllä tiedetään millaista sakkia savolaiset ovat niin kaaleet kuin kaajeetkin. Niin ovat kieroja kuin korkkiruuvi! Ne huijaavat siulta louvvot ja vaatteetkin päältä. Ota tämä varpoitus vakavasti, puhun kokemuksen äänellä.
Terveisin Miranda Hämeestä- Anonyymi
Kuulostaa perus romani kulttuurilta
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2757860Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat654557Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2773884SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden522559Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä12027Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31592Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51447- 1061433
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401342Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01321