Tästä en vielä löytänyt aloitusta ja eipä omien huomioiden mukaan täällä Suomessa mikään mediakaan kaverista ole uutisoinut.
https://m.youtube.com/watch?v=JEz1qGS0T1Q
Dimashin ääni on aivan uskomaton bassosta korkeisiin ääniin. Hän myös laulaa monipuolisesti rokista oopperaan. Tuossa edellä olevassa linkissä pieni näyte.
X-factor kisasta vielä näyte ja kannattaa seurata tuomareiden ilmeitä.
https://m.youtube.com/watch?v=ghSXygVGRnQ
Maailman paras 2017
2
298
Vastaukset
- Anonyymi
Voi paska! Mahtava!
Olen kuunnellut vähän. Osaa kyllä laulaa, mutta ne kappaleet ja varsinkin tulkinnat, jotka olen tubesta kahtonut ei tehny muhun suurta vaikutusta. Aion kyllä antaa hänelle vielä joskus uuden mahdollisuuden ja kuuntelen vielä joskus hänen lauluaan. Hyvä että laulaa monipuolista musiikkia =)
Nyt kuuntelen Rushin kappaletta "Mission". Ihana kappale ja Geddy Leellä on hieno ääni. Pidän tosi paljon. Myös Judas Priestin Rob Halford on tehny muhun suuren vaikutuksen äänellään (se ääni mikä hänellä oli nuorempana) sekä Led Zeppelinistä tunnetuksi tullut Robert Plant.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä752326Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa512241SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1622035Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171821Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön861261Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.781164HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363031060Jumalauta! Ukraina hyökkää jo Suomeenkin!
Ukrainan drooneja tullut Suomeen ainakin kolme, ehkä enemmäkin! Syvälle Suomeen! Nyt on klovnipressa hukkapätkä mennyt T325986Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah100953- 76939