Pellet johdossa

Anonyymi

Kolme viidestä maailman tärkeimmästä johtajasta on täysin pimeitä.
Trumb , Putin ja Johnsson.
Saksan ja Ranskan johtajat ovat vielä jotenkin jalat maassa.
Kiinan johto on oma lukunsa , koska jotamisessa on täysin oma kommunistinen kulttuurinsa.

18

77

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Päinvastoin olet ihan aivopesty ja pihalla totuudesta. Ranskan pikku marionetti Macron ja muut islamistajat ajavat ja edustavat globalisti eliittiä jolle valkoiset ovat vihan kohde.
      Tutustu Soroksen tekoihin ja ylläty mikä. paholainen Soros yms ovat.

    • Anonyymi

      Kuinkas järjen jättiläinen selität Putinin,Trumpin ja Boris Jonssonin toiminnan.
      Ei mitään tekemistä järjen kanssa heidän toimissaan.
      Amerikan presidenttiketjussa Trump ensimmäinen täys pelle.
      Taidat kuulua samaan "valtiomiessarjaan".

      • Anonyymi

        Olet ilmeisen lumoutunut Median satuihin, disinformaatioon ja valheisiin ja aivopesty YK ja EU kommunistisiin arvoihin ja tekemisiin. Suomen mediat toistaa Usan vasemmiston eli demokraattisen puolueen kannattajien Median valheita ja propagandaa. Soros järjestöt ovat häiriintyneen vammaisen Gretan takana,perhe on palkattu kannattamaan väkivalta järjestö Antifaa jne. Usan yliopistoissa feminismi ja trotskilainen kommunismi on vallannut tilan muilta.
        Ota selvää mitä EU todelliset tavoitteet,Kalergi suunnitelma luoda uusi orjaluokka vähäisen älykkyyden omaava helposti hallittava globalistien ja eliittien tarpeisiin. Keinona ovat kansallisvaltioiden hävittäminen ja afrikkalaisten ja arabien järjestetty tuominen heikentämään ja tuhoamaan eurooppalaista sivistystä ja väestöä. Moraalin,arvojen ja perhe arvojen tuhoaminen on keino hallita ja tuhota valkoiset kansat.
        Todelline ongelma on kehittymättömien liikaväestö alhaisine äö ja kykenemättömyys luoda toimivaa valtioita omilla alueillaan Afrikassa ja Lähi Idässä.


    • Anonyymi

      Rauhoitu. Noi on liian suuria asioita sun pohdittavakses.
      Otappa pilleris ja mene nukkumaan.

      • Kyllä se so eu-populisti niin ,että juuri sinun ne lääkkeet pitäsi ottaa, mutta, mutta ja kerran vielä mutta, tuskin mikään lääkitys tepsii aivopesusta kärsivään eu-populistiin. Putin, Trump, Johnsson ja Kiinan Xi Jinping ovat tämähetken neljä MAILMAN PARASTA JOHTAJAA, jokainen kansa jolla on johtaja joka asettaa oman kansan ja edut ykkösasiaksi ne kansat eivät valita. EU:niin kun valitaan edustaja he eivät aja omanmaan asiaa vaan unionin=euvostoliiton etuja .Toki asia on niin, ettei aivopestyyn eu-populistiin mikään lääkitys enään tehoa, koska kyseessä on alkoholismiin verrattava tila, elikkäs tämä on hyvää , tätä täytyy saada lisää (shokkihoito voi joskus auttaa) siksi karkea nimittely , heikolle yksilölle, jolta on jo oma tahto viety se on toki vaarallista. YLEn riippuvainen eu-populisti on , ylen "asiasisältöön" tuli tänään yksi aihe lisää , se on Britit, yle uutisoi , millaisessa rapakunnossa on parlamenttitalo ja plääp plääp plää .


      • tarkkanäköinen kirjoitti:

        Kyllä se so eu-populisti niin ,että juuri sinun ne lääkkeet pitäsi ottaa, mutta, mutta ja kerran vielä mutta, tuskin mikään lääkitys tepsii aivopesusta kärsivään eu-populistiin. Putin, Trump, Johnsson ja Kiinan Xi Jinping ovat tämähetken neljä MAILMAN PARASTA JOHTAJAA, jokainen kansa jolla on johtaja joka asettaa oman kansan ja edut ykkösasiaksi ne kansat eivät valita. EU:niin kun valitaan edustaja he eivät aja omanmaan asiaa vaan unionin=euvostoliiton etuja .Toki asia on niin, ettei aivopestyyn eu-populistiin mikään lääkitys enään tehoa, koska kyseessä on alkoholismiin verrattava tila, elikkäs tämä on hyvää , tätä täytyy saada lisää (shokkihoito voi joskus auttaa) siksi karkea nimittely , heikolle yksilölle, jolta on jo oma tahto viety se on toki vaarallista. YLEn riippuvainen eu-populisti on , ylen "asiasisältöön" tuli tänään yksi aihe lisää , se on Britit, yle uutisoi , millaisessa rapakunnossa on parlamenttitalo ja plääp plääp plää .

        Ylen ..palttinen mustamaalaus Briteistä on alkanut, Kun vielä mainitaan, että ko taloa on kuitenkin remontoitu jo parivuotta, JA HUOMAA ILMAN EU_RAHAA, on ne eri fiksuja nuo Britit, vai mitä tähän eu-kommunisti ja eu-populisti, luuletteko todella, että tuon särkynee neuvostoliiton kupeeseen ,samoista rakennuskalikoista populistit pystyvät rakentamaan taas jotain suurta ja hienoa jota johdetaan "kremlistä"=bryssel, PS. YLE MOT voisi ottaa selvää, miten toimii bryssein jätevesien puhdistus, vuonna 2006 puhdistamoja ei vielä ollut , oli vain piiiiittttkäää putki ja isot pumput , eipä ollot Pietarissakaan, mutta siitä kannettiin brysselin meppien keskuudessa suurta huolta. Tämä vaan siksi kun niitä juttuvinkkejä pyytävät, SAATTAA OLLA PIKKASEN ARKA ALUE NUO BRYSSELIN JÄTEVEDET., missä se viherpiipertäjä mepin paska kelluu.


    • Anonyymi

      Tältä osin olen samaa mieltä kanssasi,joka sinne lähtee jonkun äijän perään-pysyköön siellä.

    • Anonyymi

      Trump. Putin ja Johnsson autiolle saarelle samaan häkkiin.
      Ehtisvät nämä k...päät ajatella kokonaisuutta,eikä omaa etuaan.
      Halla-Aho vartijaksi ja puheenjohtajaksi valehtelijoiden klubiin.

      • Anonyymi

        Trump,Putin ja Johnson sekä Orban ja Puolan johtajat ainakin ajattelevat oman kansansa etua.
        Ne jotka eivät välitä ovat heitä vastaan. EU unionin aivopestyt tyhmät lampaat meilläkin auttavat suur miljardööri globalistien päämääriä ja tavoitteita sokeina ja kuuroina miten heidän hyödyllisten idioottien käy kun palvovat mokutoteemeja ja uskovat hölmönä propagnafan mitä heille uuskommunistit syöttävät joka päivä. Melooni vihreä päältä sisältä tuli punainen kuten vihreät.


    • Anonyymi

      Taudin määritys: sähän olet selvästi persu.
      Tauti on kuolemaksi näin kaamosaikana,kun ajattelet noin syvästi raukka.

      • Yhdessä asiassa eu-populisti näyttää olevan oikeassa, PERUSSUOMALAINEN AJATTELEE, se tarkoitta , KÄYTTÄÄ OMIA AIVOJAAN, he eivät niele teikäläisten eu ja globaalia ilmastopaskaa, he osaavat AJATTELUN lisäksi KYSEENALAISTAA, esimerkki: ruosalainen raivoava teinityttö on havainnut ilmastonmuutoksen ja siitä hänelle on luovutettu MAILMANLAAJUISESTI ARVOSTETTU NOBELPALKINTO, se oli ironiaa, kerron kun tiedän ettet tajunnut. Oletko muuten itse huommannut, ilmaston muuttuneen 13:ta vuodessa.


    • Anonyymi

      Euroopan unioni on globaalista uuskommunismia jota esim. miljardööri pankit ja median,viihteen omistajat,palkatut koulutetut apurit,nuket,esim.Macron, soroslaiset, Lähi-Idästä tulleet haluavat omista syistään.
      Lapsenkaan tietämättömät eivät ilmeisesti tiedä mitä EU peruskirjassa sanotaan ja tavoitellaan esim. kreivi Coudenhoven- Kalergin iso unelma,fantasia suunnitelma länsimaisen ihmisten ja väestön sekoittamiseksi kehitysmaita tuotaviin tyhmempiin jotta tulevia orjia on helppo hallita,käskyttää. Em. tämä järjestetty ja rahoitettu muslimi tulva Eurooppaan tarkoittaa. Kansallisvaltioiden ja kulttuurien tuhoa.
      Samat kommunismin keksijöiden Lenin,Marx,Troski
      ym piirit oli aikoinaan Venäjän tsaarin tappajat ja NL tekijät. Vanha NL hajosi ja nyt tehdään uuskommunistista EUta samoi opein ovelasti. Näitä puuhia ei pidä sekoittaa nyky Venäjään joka ei ole kommunistinen valtio. Globalistit presid ja pm. hallitsevat Ukrainaa ja haluavat Venäjän valtaansa siksi he hyökkäävät Mediassa Putinia vastaan. Jotkut eivät vain tajua tätä.

    • Anonyymi

      Boris Johnson Englannin pääministerin puhe jouluna kannattaa katsoa ja kuunnella esim. Twitter löytyy. Mainitsee kristityt ja huomioi oman maansa tärkeät ihmiset joita tarvitaan terveydenhuolto,pelastustoimi,armeija.

    • Aloitteen tekjä ei varmaan tajunnut mitä paskaa oli kirjoittanut. Eu-populistin kirjoitukset ovat jo pidemmänaikaa olleet hyvin lyhyitä. Tässä esimerkit eu-pösilön viimeaikaista kommenteista......persu....trolli....älä itke..
      valehtelet...likinäköinen.....putinisti.....pietarin trolli . Hynin hauska keskustelija tämä eu:n kannattaja ja kantavavoima.

    • Anonyymi

      Trumpin uhon maksumiehinä myöskin suomalaiset öljyn hinnannousun myötä.
      Myöskin pyhät ja viattomat persut.

    • Anonyymi

      EU ei toimi rehellisesti ennenkuin kokoomuslainen ja demariklikki lopettavat kieron pelinsä.
      Esim. Katainen epäonnistui täysin Suomessa, mutta hyvä veli nosti EU:ssa huippupaikalle jäsenkirjan perusteella.
      Eikä se persujen tenu-Teuvo siellä asioita paljon paranna.kun juo vielä ulkomaisia viinoja.Verot pois Suomesta ja kansa maksaa hoitokulut Suomessa.

      • Anonyymi

        Hakkarainen on tehnyt hyviä puheenvuoroja Suomen asioista. Löytyy etsimällä ei niitä tietenkään Suomen EU hullu vasemmisto media kerro. Suomen uutisten sivuiltakin löytyy linkkeja.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      85
      3711
    2. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      405
      1370
    3. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      38
      1044
    4. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      72
      893
    5. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      204
      866
    6. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      286
      793
    7. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      769
    8. Sysmä tarvitsee päätöksiä

      Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen
      Sysmä
      24
      685
    9. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      671
    10. Älä katoa elämästäni

      Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan
      Ikävä
      37
      638
    Aihe