Nimien lausuminen

Eikö Jauhojärvi osaa mitään?

Hän ei osaa lausua edes Lucas Chanavatin nimeä oikein.
Hänen sukunimensä ei todellakaan ole Sanahvaa
kuten Jauhojärvi sanoo

Pitäisikö Jauhojärvi vastaavasti sanoa Samhih Jauhojärvhih.
2135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyvinhän tuosta selevän suapi, ei tarvihe tulukkii.

Äänestä

Mitä tuo tv ukko oikein haastahhahahaa ei suo tolkkua siitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eikö Jauhojärvi osaa mitään?

Hän ei osaa lausua edes Lucas Chanavatin nimeä oikein.
Hänen sukunimensä ei todellakaan ole Sanahvaa
kuten Jauhojärvi sanoo

Pitäisikö Jauhojärvi vastaavasti sanoa Samhih Jauhojärvhih.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu