laki sanoo että 16v kanssa saa aikuinen harrastaa seksiä, tästä laista innostuneena monet sanovat että normaali mies ei tunne vetoa alaikäiseen tyttöön, jos tuntee niin hän on pedofiili.
itse olen mies. minun mielestäni on paljon normaalimpaa tuntea vetoa kehittyneeseen hyvännäköiseen seksikkäästi pukeutuvaan 13vuotiaaseen tyttöön kuin lapsen näköiseen lapsekkaasti pukeutuvaan 18vuotiaaseen naisenalkuun joita näkee usein.
itse olen mies. minun mielestäni on paljon normaalimpaa tuntea vetoa kehittyneeseen hyvännäköiseen seksikkäästi pukeutuvaan 13vuotiaaseen tyttöön kuin lapsen näköiseen lapsekkaasti pukeutuvaan 18vuotiaaseen naisenalkuun joita näkee usein.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tämä on näitä asioita joita ei saisi myöntää, mutta tottahan tuo on. Kehityksessä vauhtiin päässyt 13-vuotias on todellakin kiihottavaa katseltavaa, minkä ihminen luonnollen voi? Voihan omat himot jättää tietenkin toteuttamatta, mutta täysin naurettavaa hurskastelua on väittää ettei tällaiseen naisenalkuun tuntisi vetoa!
Vetoahan toki voi tuntea jos naiselliset tunnusmerkit täyttyvät alaikäisessä, mutta pitää vaan hillitä itsensä ja muistaa mitä laki sanoo tilanteesta. Joku 13-vuotias voi jo olla seksikkään muotoinen mutta silti vielä psyykkisesti täysi lapsi, ja siksi hänet luokitellaan laissa sakkolihaksi. Että sillä tavalla!
"Joku 13-vuotias voi jo olla seksikkään muotoinen mutta silti vielä psyykkisesti täysi lapsi."
Entäs henkisesti jälkeenjäänyt 5-vuotiaan tasolla oleva 30 kymppinen nainen? Joutuuko sen nussimisesta linnaan?
13-vuotias voi olla henkisesti vielä lapsi, ja häneen "sekaantuminen" voi olla rikos, mutta kysymys olikin nyt siitä, että seksuaalisen vetovoiman tunteminen tällaista henkilöä kohtaan ei kuitenkaan ole epänormaalia tai "pedofiliaa", toisin kuin moni täällä yrittää väittää.
Tavallaan on jopa normaalimpaa tuntea vetoa kehittynyttä 13-vuotiasta tyttöä kuin 30-vuotiasta naista kohtaan! Miehen luontaisiin vaistoihin kuuluu etsiä itselleen nuorta parittelukumppania. Naisilla hedelmällisyys vähenee iän myötä ja raskaus on entistä riskialttiimpi. (Enkä nyt väitä, että 13v olisi fysiologisesti välttämättä mikään optimi-ikä raskaudelle.)
Onkohan minussa jotain vikaa,kun minua ei kiihota 13-vuotias? vaikka olis kuinka kehittynyt.En todellakaan tunne vetovoimaa teinityttöjä kohtaan,oksettaa ennemmin !Onko todella NORMAALIMPAA tuntea vetoa 13-vuotiaaseen kuin 30-vuotiaaseen?Epäilen suuresti! En usko,että kaikki muut miehet erimieltä ,kuin mä! Kyllä aikuinen nainen on seksuaalisuudessa jotain mikä miehessä vetoaa,lapsi on lapsi naisenkin kehossa.Mua oksettaa ajatus teinitytöstä ,olenko muka poikkeus?
...vaan 33-vuotias. ite 23-vuotias ja nuoret teinit viehättää.
"Onko todella NORMAALIMPAA tuntea vetoa 13-vuotiaaseen kuin 30-vuotiaaseen?Epäilen suuresti!"
Ehkä sinua vain vituttaa, kun et saa pillua enää keltään muulta kuin noilta kuihtuneilta vastenmielisiltä väljähtäneiltä rasvakasoilta.
Itse olen 33-vuotia mies. Kiitos nuorekkaan ulkonäköni, sain hiljaittain siroa kaunista kireää 17-vuotiasta typykkää. Ai että kun tuntui hyvältä.
Vastaus: On epänormaalia miehen ikään katsomatta, jos nuori kaunis misu ei kiinnosta.
Just joo,kuka on väittäny et ulkonäössäni olis jotain vikaa? olen ihan trendikäs ,nuorekas minäkin,mutta ÄO :ni on kyllä korkeampi,kuin sinulla. Kyllä se niin on,että kaunis ,trimmi kolmekymppinen nainen voittaa mennen tullen teinitytöt ! Minä haen naista,en tyttöä! Tiedätkö noita sunlaisia peräkamarin poikia on joka kylässä ja kaupungissa,jotka ajelee teiniautoillaan,metsästämässä 16 kesäsii,kun eivät muita saa.Eikä niitä naiset edes huolikkaan,kun "älykkyys" on edelleen lapsen tasolla,mietihän sitä..
Vaan nämä kalunsa perässä eläimellisesti juoksevat älyllisesti pikkupojan tasolla olevat kollit ovat sitä..
Ei oikeasti kukaan ajattele noin..netissä vaan huutelevat..
Oleppa ylpeä itsestäsi! Olet varmasti aika namu..ja mitä näihin lasten hyväksikäyttäjiin tulee, täytyy sanoa että meikäläinen vetää kyllä puoleensa aina muutamaa vuotta nuorempia miehiä..en tiiä mikä niitä vaivaa..mutta aina ne vaan juoksevat perässä.
Itse tykkään kypsemmästä..
Ihan puhtaasti fysiologisessa ja biologisessa mielessä on varmaankin normaalimpaa tuntea vetoa hyvin kehittyneeseen 13-vuotiaaseen kuin 30-vuotiaaseen naiseen. Se on sitten eri asia, jos haluaa naisesta myös ystävän, jolloin ehkä varttuneemman henkilön kanssa tulee paremmin juttuun..
Kristillismoraalinen aivopesu on tosin käsitellyt nykyajan miehet sen verran tehokkaasti, että moni mies tuskin pystyy myöntämään edes itsellensä kiihottuvansa teinitytöistä. Eikä se mikään ihme olekaan, kun joka nurkan takana on kaiken maailman pedofiileiksi haukkujia ja noitarovioiden sytyttäjiä.
Jos teinillä on naiselliset muodot, niin kyllä minä ainakin tunnen vetoa, enkä häpeä sitä yhtään. Alle 16-vuotiaisiin ei silti paljon parane koskea, ellei välttämättä halua joutua käristymään samaan rovioon Timpen kanssa...
Ihanko tosi? Minä olen mies jolta ei naisia ole koskaan puuttunut,mutta ei vielä niin alas ole tarvinnut mennä,että teinitytöt ois alkanut kiinnostaan! kyllä nainen isolla N:llä on seksikkäämpi ja kiihottavampi ,kuin yksikään muodokkaksi kehittynyt teini! Seksikkyyteen,kun vaikuttaa ihan muutkin jutut,kuin kroppa.Kertoo miehestä paljon muutenki mielestäni jos 13v on seksikkäämpi kuin kunnon aikuinen nainen! Ei oo varmaan saanut edes kunnon naista jos kiksit tulee lapsista.
No siis vanhemmalla naisella on ehkä tiettyä itsevarmuutta, tyyliä ja "kypsyyttä", joka kiehtoo.
Kuitenkin jos laitetaan riviin alasti vierekkäin fyysisesti kehittynyt teinityttö ja 30-vuotias nainen, niin kyllä normaalin miehen pikkuveitikkä vähintään yhtä paljon sinne teinitytön suuntaan sojottaa kuin sen 30-vuotiaan. Tällöin ei siis huomioida mitään muita osatekijöitä naisessa kuin alaston kroppa.
Kyllä se vain niin on, että nuoruus on valttia, eikä tämä ole mitenkään nyky-yhteiskunnan ilmiö, vaan näin on ollut aina. Monet naiset tekevät mitä vain näyttääkseen nuoremmalta, ja kyllä totuus vain on se, että nuori nainen kiinnostaa miehiä keskimäärin enemmän kuin vanha nainen. (Muutenhan kaikki meikit ja kauneusleikkaukset olisivat turhia, koska rupsahtaminen olisi iloinen asia!:)
Olen juurikin samaa mieltä. Kyllä biologia määrää miesten olemaan yleensä kiinnostuneempia nuoremmista kuin vanhemmista naisista. On vain pidettävä yhteiskunnan säännöt mielessä vaikka alapää sanoo muuta... Kuitenkin voittopuolisesti mun mielestä 13w:t on liian lapsen näköisiä, 14-15-vuotiaista lähtien alkaa olla jo sellaisia muotoja jotka näin varhaisaikuisuutta elävää, tai joitakin vanhempiakin viehättävät.
On muuten syytä yleensäkin pitää käsitteet selvinä näissä keskusteluissa. Pedofiiliset taipumukset saavat kiinnostuksen kohdistumaan selvästi (pikku-)lapseksi luettaviin, hebefilia on normaalia kiinnostusta teini-iässä oleviin nuoriin.
Kyllä se niin on,et jos rivissä 13v naisen muotoinen tyttö ja toisella puolella 30v muodokas nainen,niin ei tarvi miettii kumman ottasin,NAINEN on NAINEN,ei pikku tytöt saa kuumeneen,ja sanon,että on epänormaalia olla kiinnostunut teini-ikäsistä,ei ole kaukana pedofiliasta.Jos aikuinen mies muhinoi teinin kanssa,se on hyväksikäyttöä ja sairasta.
Tyttö vai Nainen?No,nainen!
Jokainen tuntee "vanhat"nää pikku p****:n jahtaajat ,kyllä jotain on aivokopas pahasti vialla,jos aikuista naísta ei saa,vaan täytyy turvautua pissiksiin,että tarpeet saa hoidettua.
Niin on se se kyllä kumma, kun ei aina tuulipukuun sonnustautunut, ylipainonen 30-vuotias, väljähtäneen alavärkin omistava enää kiinnosta.
Taitaa olla miehessä vika jos ei kolmekymppisistä saa ,kuin tuulipuku naisen!Kato mies peiliin;) taitaa olla samanoloinen toisella puolella,siis ihmekkö tuo,jos mulle jää trimmit kauniit kolmekymppiset!
niin että vitun urpo ..suomessa trimmejä 3 kybäsii saa kyllä hakea toisin on trimmit 13-18v tytöt niitä riittää...jätä sä ne vaan meille kun et itte uskalla myöntää että tekis mieli...leimaava yhteiskunta ...espanjassa suojaikäraja 13v. revi siitä...ehkä sielä siks just on niin kiva lomailla.