Nykyään voi katsoa teeveetä tai muuta ohjelmaa netin kautta milloin vain, et ole riippuvainen suoraohjelmista.
Seuraatko TV:ä internetin kautta
10
66
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan se pienempi ruutu läppärissä kuin tvssä, jonka takia on mukavampi katsoa tvtä. Mutta katson jos olen unohtanut jostakin sarjasta nauhoittaa jonkun osan. Tai jos jälkikäteen tulee puheeksi joku tapetilla oleva asia, josta en ole kärryillä, niin perehdyn katsomalla koneelta.
Nauhoitan lähes kaikki ohjelmat, enkä katso suorana juuri muuta kuin uutiset. - Anonyymi
Minä olen katsonut ainakin 5 vuotta pelkästään netin kautta, aiemmin oli 27 tuuman näyttö, nyttemmin on käytössä 43 tuuman älytelkkari joka toimii näytön tavoin.
- Anonyymi
Joutuhan sitä pakostakin katseleen netistä ja satelitin kautta koska
Suomessa on tuollaiset TV ja radio kanavat
"Talouselämä: Jussi Halla-aho leikkaisi tuntuvasti Ylen budjettia – "Meillä on erittäin vihervasemmistolainen toimittajakunta
Halla-aho kertoo
Talouselämän
haastattelussa, että puolue säästäisi Ylen uutis- ja ajankohtaistuotannon. Viihdeohjelmien puolella Ylen ei kuitenkaan pitäisi kilpailla yksityisen toimijoiden kanssa.
Vaihtoehtobudjetissaan perussuomalaiset leikkaisi Yle-veroa sadalla miljoonalla eurolla. Tällä hetkellä Ylen budjetti on noin 530 miljoonaa.
Halla-aho katsoo, ettei Ylen journalistiseen linjaan voida juurikaan puuttua, sillä se koostuu toimittajien maailmankatsomuksista ja poliittisista näkemyksistä.
Suomalaista toimittajakuntaa hän pitää erittäin "vihervasemmistolaisena".
– Se on varmaan osittain seuraus siitä, että Suomi on pieni maa. Sosiaaliset ympyrät ovat aika pienet, kaikki toimittajat tuntevat toisensa, juovat kaljaa samassa baarissa ja heidän täytyy huolehtia siitä, että heidän oma urakiertonsa on mahdollinen. Jos tahrii nimensä väärillä mielipiteillä, siinä voi olla aika äkkiä työmahdollisuudet vähissä, Halla-aho toteaa."
https://www.suomenmaa.fi/neo/NeoProxy.dll?app=NeoDirect&com=6/3/564956/d6eb16f5b9 Että niin, eiköhän Halla-aho ala isottelee suurilla kannatus luvuilla, 3,5 vuotta muuttaa puolueiden kannatusta moneen otteeseen.
Halla-aho ei määrää, meillä on hallitus jolla enemmistö takanaan.- Anonyymi
Nyt me luomme myös Tiedeverkoston niin kyllä silloin teikäläisillä menee sormisuuhun kuten teikäläisten uutisoinneilla.
Näinhän teidän piiri pienet on tähän asti pyörineet.
https://areena.yle.fi/1-1403833
- Anonyymi
Pitäisi tulla piakkoin joku kolmiosainen asiasarja, jossa on tietoa miten ei puututa toisten asioihin varsinkaan silloin, kun ne asiat eivät kuulu muille. Joten siinä ohjelmassa neuvotaan pitämään omista asioista huoli ja olla puuttumatta aikuisten lasten asioihin.
Aion katsoa, tuntuu olevan mielenkiintoinen ja sisältää paljon asiatietoa esimerkkeineen. Seuraan molemmista. Jos joku mielenkiintoinen ohjelma jää väliin, katson sitten netistä.
Pelkästään netiltä toistaiseksi telkkariohjelmia katsonkin, kun telkkarini olen lainannut pois tarpeettomana. Niin vähän sitä katsoin muutenkaan ja tässä koneellani on tarpeeksi suurin näyttö, josta näen mitä on tarpeen.
Jouluksi se tulee takaisin, kun katsotaan porukalla joulurauhan julistus ja Kalle Anka.Joo normi tv 37" olohuoneessa, isossa makuhuoneessani netti hommelit pöytäkoneineen, reitttimen kautta yhteys tablettiin ja jättikokoiseen älytelkkariin, jota käytän pelkästään netillä, moottorisängystä kiva surffata.
- Anonyymi
Kaikki jalkapallo ja jääkiekko pelit katson netistä, ilmaiseksi;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.129950- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837