Haluaisin tyttöystävän

Anonyymi

Olen siis 14 vuotias poika ja haluaisin ruveta seurustelemaan, mutta kukaan tyttö ei tykkää minusta. Tunnen montakin kaunista tyttöä, mutta kukaan ei halua edes jutella minun kanssani. Auttakaa!

5

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et sä voi tietää etteikö kukaa susta tykkäis, vaikutat ihan kivalta tyypiltä:)
      Monella on hei samoja tuntemuksia mut se ettei joku vaikka puhu sulle ei tarkota etteikö se vois tykätä;)

      • Anonyymi

        Juu, tiedän et en voi tietää et tykkääkö kukaan musta.


    • Mietippä oikeasti, että miksi haluat alkaa seurustelemaan jo 14-vuotiaana. Voisit käyttää aikasi paljon fiksumpaankin toimintaan ja aloittaa seurustelun vasta sitten, kun sillä suhteella on edellytyksiä kestää vähän pitempäänkin.

      • Anonyymi

        No haluan alkaa seurustelemaan siksi että haluan läheisyyttä, jonkun kenen kanssa vaan olla ja käydä leffas ja kaupoil. Et ihan tollasen takia.


      • Anonyymi kirjoitti:

        No haluan alkaa seurustelemaan siksi että haluan läheisyyttä, jonkun kenen kanssa vaan olla ja käydä leffas ja kaupoil. Et ihan tollasen takia.

        Mitä vikaa kaveruudessa on? Sen sinä nimittäin suurin piirtein kuvailit, koska kyllä kai nykyään hyvien kavereiden kesken voi läheisyyttäkin olla.

        Hyvän vastauksen annoit kuitenkin. Jos seukkaamaan kerran on pakko päästä, niin tee itsellesi palvelus ja valmistaudu siihen päivään, kun se suhde päättyy. Se nimittäin päättyy paljon todennäköisemmin, kuin kestää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1238
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      904
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      90
      845
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      20
      769
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      93
      717
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      702
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      636
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      32
      603
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      543
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      116
      519
    Aihe