Kiertoliittymä.

Miksei keskustassa ole tehty kiertoliittymää siihen ainoaan neljäntien risteykseen.??

Olisihan paljon helpompaa pyöriä siinä, kuin sylki hellanlevyllä. Kukaan ei niitä puskia poista koskaan, että näkyvyys olisi hyvä, paitsi talvella.

Oppisivat ihmiset sieläkin ajamaan suurenmaailman malliin, ettei muut mollaisi tumpeloiksi.
4181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miten saataisiin Lehmäjoelta tulevat osaamaan sen kiertoliittymän käytön. On suuri vaara, että lehmäjokiset jäis kiertämään sitä rinkiä pitkäänkin.

Äänestä
  • Voishan siihen laittaa merkin Lehmäjokiset vain kaksi kierrosta

    Äänestä

Enpä usko että Lehmäjokiset suuresti keskustassa käyvät kaupoilla, kun Vörillä on nyt paremmat kaupat kuin Isossakyrössä.
Valikoimaa riittää ja on S ja K ryhmät, Veikon kone Yms..

Äänestä
  • Muutama eläkeläinen lehmäjoella.

    Saaren porvarin kauppa oli aikoinaan mutta sekin loppui jo kymmeniä vuosia sitten, kun 2 leipää tuotiin myyntiin niin toinen niistäkin homehtui.

    Mennenä vuosina siellä oli hetken elämää, jopa puukkohippasilla joku mutta nyttemmin hiiretkin nyyttti niskas lähteneet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksei keskustassa ole tehty kiertoliittymää siihen ainoaan neljäntien risteykseen.??

Olisihan paljon helpompaa pyöriä siinä, kuin sylki hellanlevyllä. Kukaan ei niitä puskia poista koskaan, että näkyvyys olisi hyvä, paitsi talvella.

Oppisivat ihmiset sieläkin ajamaan suurenmaailman malliin, ettei muut mollaisi tumpeloiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu