Me suuressa selvityslautakunnassa olemme nyt sitten pyynnöstä tutkineet Juha Isosuon esteellisyyttä valintaraadissa liittyen linja-autoaseman seudun rakentamiseen ja Isosuon veljen työnantajaan; Lehto Group:iin, joka valittiin voittajaksi.
Laajassa selvityksessämme on käynyt ilmi, ettei Lehto Group ole lähettänyt joulukorttia Juha Isosuolle, joten hän ei ole ollut esteellinen asiassa. Onnittelut siis Juha Isosuolle, näin toimii vastuullinen kaupunginjohtaja.
Laajassa selvityksessämme on käynyt ilmi, ettei Lehto Group ole lähettänyt joulukorttia Juha Isosuolle, joten hän ei ole ollut esteellinen asiassa. Onnittelut siis Juha Isosuolle, näin toimii vastuullinen kaupunginjohtaja.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Veljekset kuin ilvekset: Juha ja Riku (@Häme)
He löysivät toisensa: HML ja Lehto Group (tontti linja-autoaseman seudulla)
He valitsivat voittajan: HML feat. Isosuo (tuomaristo, apulaiskaupunginjohtaja)
He voittivat: Lehto Group feat. Isosuo (voittajaksi valittu, hankintajohtaja)
Hän ei saanut edes joulukorttia: Isosuo
Tahdikkasti järkkäilty, kuinka kukaan voisi luulla tässä piilevän jotain hämärää saatikka suhmurointia.
Kiitos Lululle kun antoi ystävällisesti herneet Isosuolle ja todettakoon ettei se ole mitenkään Lulun vika jos Isosuo laittaa herneet nenäänsä eikä suuhunsa niinkuin normaalisti elintarvikkeille tehtäisiin!
Isosuokin voinee itse vastata tekemisistään minne hän herneet laittaa!
Suorastaan hellyttävä oli lakimies Isotuhon lausahdus; jos tutkittu mun esteellisyyteni, tulee syyte kunnian loukkauksesta😅😂🤣
Joulukortti on liian halpa ja so last season
💶 💶💶 kannattaa lähettää 📩
Isosuon jutut ovat niin omituisia,että tulee mieleen, onko kyseessä valelakimies
Joo sen jutut, sekin yks uus vuosi kun raketitkin jäi näkemättä kun tuijotteli läppäriään. Kun Markku R. (se ensimmäinen niistä) oli vinkannut sieltä tulevan hieman parempaa pauketta ja väriloistoa. Aprillipäivänä vois ymmärtää.
Eikös se aikoinaan jotain hpk:n arvostelijaakin uhkaillut lakituvalla epävirallisesti😊
No kun se lakimies, niin kuuluu elämänpiiriin. Joku muu uhkaa kertoa isälle tai miehelleen, minä uhkaan aina poliisilla-
Nyt kannattaa välttää sanaa OMITUINEN. Se tulee vastaan joka paikassa. IL:ssä, kun postin leimauskokeeseen tuli tekinen häikkä, sekin oli omituinen komellus.
Isosuon viittaus syytteen nostoon kunnianloukkauksesta merkitsee selkokielellä sitä, että jos esteellisyyteni tutkitaan , nostan syytteen.
Minä kysyn Markulta Timpan kautta kannattaako nostaa syytettä. Voi että kun veljet mokasivat pahemman kerran. Minä ainakin pidän veljestäni huolta. Ainakin lähetän veljelle joulukortin.
Uhkailleelle isoveli Isosuo Perussuomalaisia?
”Toitte rikolliset persut esiin esteellisyyteni ja vaaditte selvitystä! Ei saa selvittää tai soitan poliisille”
😱Miten kukaan voi olla niin tyhmä ettei ymmärrä jäävätä itseään tuollaisessa tilanteessa? Ehkä se onkin Isosuon tapa.
Persut uhkailee Isosuota mikä ei ollenkaan yllätä.
Pappa Isosuo eläkkeelle. Nyt rupeaa olemaan niin stressavaa, että on uhka terveydeller.
Tälläset jääviydet on outoja. Ainahan se jäävi voi sanoo niille eijääville että ketä ne äänestää.
Isosuo uhkailee Persuja mikä ei ollenkaan yllätä.
Oli jäävi tai ei, niin lakimihenä ja kaupunginjohtajana ei ole kovinkaan häävi. Jos olisi tapahtunut jossain muualla, kuin Hämeenlinnassa, niin olisi ihan lähellä, että saisi hakea uutta hommaa. Hyvät veljet kuitenkin suojelevat kun on itse aikansa järjestänyt mannaa samoille hyville veljille, molemmat kun ovat niin ihanasti ihan lähellä toisiaan. Eiköhän Sarien hyvä kokdem-akseli kuitekin suojele ja apkj saa säilyttää paikkansa ainakin seuraavan golfin pelikauden yli.
Hyvä, muutama parkkitalo nimittäin tarvitaan vielä ja niilläkin on jo kiire. Kiire. Kiire.
muutama raksahanke pitäis vielä junailla veljille ennen eläkkeelle lähtöä niin vastapalveluksien piikki on silloin jo ilmeisesti tyhjä
Isotuho ja Patalappu ovat virassa vielä n 10 vuotta.
Raunio 20 vuotta riemunamme.
Valtio pelastaa, veronmaksajat tältä tuholta koska talous sakkaa.