Löysin sattumalta Facebookista ryhmän nimeltä Vaihdevuodet. Ja pakko todeta, että se on ollut ihan pelastus. Mistään muualta en ole saanut kerralla niin hyvää tietoa ja kysyäkin voi mitä vaan, kun on niin hyvä henki siellä ja osaavat yp:t. En halua muuten mainostaa, mutta jos joku kärsii oireista, niin kyllä suosittelen liittymään ryhmään. Se esim oli uutta, että lihaskivut ja rytmihäiriötkin on yleinen oire. Ja myös uniongelmat. Ja 34 muuta oiretta!
Tosi hyvä ryhmä ja tietopankki Vaihdevuosista!
6
126
Vastaukset
- Anonyymi
Liikaa vain lääke-juttuja.
- Anonyymi
Ei mitään muuta vastaavaa palstaa ole, mihin ei tarvitsisi facebook-tiliä?
- Anonyymi
Onhan tuolla FB:ssa useita koiria ja kissoja kirjautuneena jos haluat anonyyminä olla. On asia erikseen hyväksyykö ylläpito jotain koiraa jäseneksi.
- Anonyymi
Vieläkö on painostusta?
- Anonyymi
Tuolla facessa meillä on se alkuperäinen Menopaussi niminen ryhmä, josta saa vertaistukea. Eikä painosteta mihinkään suuntaan Tervetuloa!
- Anonyymi
"Vaihdevuodet - Menopaussi " ryhmässä ei ainakaan painosteta suuntaan eikä toiseen. Yksi menee luomuna toinen estrogeenin voimin. Jokainen tavallaan ❤️
Vaihdevuodet saattaa olla melkoinen myllerrys naisen elämässä ja tämä ryhmä on monelle tärkeä vertaistuki.
Tervetuloa mukaan 😊
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061