Olen n.nelikymppinen nainen ja lähdössä joulun pyhien jälkeen Vuokattiin mökille.
Mieheni ei pääse nyt lähtemään.
Sattuisiko löytymään joku joka voisi tulla sinne lämmittämään takkaa?
Takan lämmittäjää?
21
734
Vastaukset
- Anonyymi
Täällä on n. ikäisesi mies, jota kiinnostaisi lähteä lämmittää tulisijaa. Tosin paluu arkeen on ensi maanantaina ja vasta sitten tiedän, saanko uudelleen lomaa.
- Anonyymi
Onko rahhoo mukana ja mennäänkö Mersulla vai junalla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko rahhoo mukana ja mennäänkö Mersulla vai junalla?
Latalla, männään, "käykö"
- Anonyymi
No ilmoittele sitten voisitko päästä...
n.nelikymppinen - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ilmoittele sitten voisitko päästä...
n.nelikymppinenKuluvan viikon perjantai olisi mahdollisuus ottaa lomapäiväksi. Vieläkö tarvitset takan lämmittäjää mökille?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuluvan viikon perjantai olisi mahdollisuus ottaa lomapäiväksi. Vieläkö tarvitset takan lämmittäjää mökille?
Joo vielä tarvitsen, viitsisitkö sen takia ottaa lomapäivän?
n.nelikymppinen - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo vielä tarvitsen, viitsisitkö sen takia ottaa lomapäivän?
n.nelikymppinenKävin atimassa joulun Vuokatin suunnalla perukassa ja ehdin palata jo takaisin tänne itäiseen Suomeen. Muuten olisin viitsinytkin.
- Anonyymi
Minä voisin tulla lämmittämään sua, olen 81v "keppiukko" vielä pelittää, se, siis takanlämmitys ja muukin tarvittaessa. Käviskö??? Vastaile, niin palataan. Vastakin mulla on valmiina, vai miten sitä sanotaan nykyään vihta, vai. :), vastaile tosissaan, niin palataan :);); 69, pusit sulle jo etukäteen;;)))))
- Anonyymi
Ilomielin lähtisin mukaan!!
Normaali siisti suomalainen mies :)
0402544920 - Anonyymi
Tuleeko "moraa" jos tulen;/(, siis puukkoa.....
- Anonyymi
Miksi tulisi?
n.nelikymppinen
- Anonyymi
Todennäköisesti tuolla kainuulaisnaisella on niin paljon rasvaa kertynyt eristykseksi kehon ympärille, ettei hän takkaa edes tarvitse.
- Anonyymi
En ole kyllä edes kainuulainen.
n.nelikymppinen
- Anonyymi
Perjantaina olen sinne menossa...
n.nelikymppinen- Anonyymi
n.viiskymppinen mies lähtee mielellään mukaan
soita tai tekstaa 0402544920 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
n.viiskymppinen mies lähtee mielellään mukaan
soita tai tekstaa 0402544920En, halua "ulkopuolisia" miehiä, vaan sinut, vain oletteko "homopari" yksi mies vain!
- Anonyymi
Mukavaa matkaa toivottaa cuarentaytres.
- Anonyymi
Ehkä käyn huomenna siellä kylpylässä ja katson löytyisikö sieltä halukasta lämmittäjää.
n.nelikymppinen- Anonyymi
"POTUTKO" sulle pitäs lämmittää, vai? etkös sinä ollu menossa "mökille", etkä kylpylään?????:), :.), viurake oon!
- Anonyymi
Löysin mukavan lämmittäjän ihan paikan päältä, saunomaankin jäi eilen illalla :)
n.nelikymppinen - Anonyymi
kyllä teillä naisilla on helppoo!
takanlämmittäjiä näyttää löytyvän joka lähtöön!
me miespuoliset mökkeilijät ei saada muuten kuin rahalla...niitä takan kaan lämmittäjiä. ;-D
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353