Spämmi väheni

Anonyymi

noin 95% samalla hetkellä kun kauppa julkistettiin.
Mielenkiintoista.

8

688

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vain tämä täysin samana toistuva on jäänyt. Ainut vaihtuva osa on linkki.

      K𝚞k𝚊 h𝚊l𝚞𝚊𝚊 t𝚊v𝚊t𝚊 tänään?
      N𝚒men𝚒 𝚘n M𝚊rj𝚊 .
      Pr𝚘f𝚒𝚒l𝚒n𝚒 𝚘n täällä 💋 (tässä kohden tuo linkki)
      k𝚒rj𝚘𝚒tt𝚊𝚊....

      Todella ihme, ettei tuota kyetä ampumaan heti alas. Siinä tekoäly ja ylläpito kilpaa loistavat.

      • Anonyymi

        Hutsubotti aloitti kesällä 2019 palstojen pommituksen tosissaan samoilla linjoilla kuin "kalev###" oli harrastanut jo pitkään. Vaikka botti spämmäsi lähes päivittäin kaikki ryhmät täyteen identtisiä viestejä joissa jokaisessa oli sama pornolinkki niin ylläpitolta kului useita kuukausia ennenkuin saivat tilanteen paranemaan.


    • Terve! Onhan se toki hienoa, että spammin määrä on vähentynyt, mutta näillä kahdella asialla ei ole keskenään mitään tekemistä. Koko tämän spammiongelman aikana on ollut joitakin hiljaisia hetkiä, nyt saattaa olla siis sellainen. Toki toivomme, että spammia tai muuta asiatonta sisältöä ei enää koskaan tulisi, mutta näin tuskin tapahtuu. 😅 Spamin torjunta on aina tasapainottelua, koska emme halua rajoittaa liikaa, jotta asialliset viestit eivät turhaan poistuisi. Toisaalta erilaisia rajoituksia täytyy asettaa riittävästi, jotta spamia saadaan pois ja/tai estettyä mahdollisimman paljon. 🤷‍♀️

      Terkuin,
      Emma,
      Suomi24-tiimi

      • Anonyymi

        Tässä viestissä liipasin olisi ollut "K𝚞k𝚊 h𝚊l𝚞𝚊𝚊 t𝚊v𝚊t𝚊". Monessako asiaviestissä tuollaista on? Ei ainoassakaan. Eli ette olisi rajoittanut yhtään keskustelua.


      • Anonyymi

        "mutta näillä kahdella asialla ei ole keskenään mitään tekemistä". Siis te tiedätte, mistä ja miksi näitä spämmejä kirjoitellaan. Onko oikein suunnitelmallista yhteistyötä vai itsekö olette tuon takana?


      • Anonyymi

        Minä olen kai fiksumpi kuin ylläpito ja heidän tekoälynsä. Havaitsen sekunnin murto-osassa, mikä viesti on tuota spämmäystä. Olenkohan mestaritunnistaja?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä olen kai fiksumpi kuin ylläpito ja heidän tekoälynsä. Havaitsen sekunnin murto-osassa, mikä viesti on tuota spämmäystä. Olenkohan mestaritunnistaja?

        Niin me muutki. Suorastaan harvinaisen osaamatonta ja taitamatonta suomi24ssä


    • Anonyymi

      Ja tänään on spämmätty Maailman menoa-palstalla joka toinen minuutti tulee uusi viesti jossa sama sisältö ja otsikko joka on herjaava pääministeriä kohtaan!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      65
      1722
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      93
      1048
    3. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      59
      1000
    4. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      45
      834
    5. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      41
      800
    6. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      284
      789
    7. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      257
      707
    8. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      55
      687
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      92
      642
    10. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      114
      593
    Aihe