Spämmi väheni

Anonyymi

noin 95% samalla hetkellä kun kauppa julkistettiin.
Mielenkiintoista.

8

585

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vain tämä täysin samana toistuva on jäänyt. Ainut vaihtuva osa on linkki.

      K𝚞k𝚊 h𝚊l𝚞𝚊𝚊 t𝚊v𝚊t𝚊 tänään?
      N𝚒men𝚒 𝚘n M𝚊rj𝚊 .
      Pr𝚘f𝚒𝚒l𝚒n𝚒 𝚘n täällä 💋 (tässä kohden tuo linkki)
      k𝚒rj𝚘𝚒tt𝚊𝚊....

      Todella ihme, ettei tuota kyetä ampumaan heti alas. Siinä tekoäly ja ylläpito kilpaa loistavat.

      • Anonyymi

        Hutsubotti aloitti kesällä 2019 palstojen pommituksen tosissaan samoilla linjoilla kuin "kalev###" oli harrastanut jo pitkään. Vaikka botti spämmäsi lähes päivittäin kaikki ryhmät täyteen identtisiä viestejä joissa jokaisessa oli sama pornolinkki niin ylläpitolta kului useita kuukausia ennenkuin saivat tilanteen paranemaan.


    • Terve! Onhan se toki hienoa, että spammin määrä on vähentynyt, mutta näillä kahdella asialla ei ole keskenään mitään tekemistä. Koko tämän spammiongelman aikana on ollut joitakin hiljaisia hetkiä, nyt saattaa olla siis sellainen. Toki toivomme, että spammia tai muuta asiatonta sisältöä ei enää koskaan tulisi, mutta näin tuskin tapahtuu. 😅 Spamin torjunta on aina tasapainottelua, koska emme halua rajoittaa liikaa, jotta asialliset viestit eivät turhaan poistuisi. Toisaalta erilaisia rajoituksia täytyy asettaa riittävästi, jotta spamia saadaan pois ja/tai estettyä mahdollisimman paljon. 🤷‍♀️

      Terkuin,
      Emma,
      Suomi24-tiimi

      • Anonyymi

        Tässä viestissä liipasin olisi ollut "K𝚞k𝚊 h𝚊l𝚞𝚊𝚊 t𝚊v𝚊t𝚊". Monessako asiaviestissä tuollaista on? Ei ainoassakaan. Eli ette olisi rajoittanut yhtään keskustelua.


      • Anonyymi

        "mutta näillä kahdella asialla ei ole keskenään mitään tekemistä". Siis te tiedätte, mistä ja miksi näitä spämmejä kirjoitellaan. Onko oikein suunnitelmallista yhteistyötä vai itsekö olette tuon takana?


      • Anonyymi

        Minä olen kai fiksumpi kuin ylläpito ja heidän tekoälynsä. Havaitsen sekunnin murto-osassa, mikä viesti on tuota spämmäystä. Olenkohan mestaritunnistaja?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä olen kai fiksumpi kuin ylläpito ja heidän tekoälynsä. Havaitsen sekunnin murto-osassa, mikä viesti on tuota spämmäystä. Olenkohan mestaritunnistaja?

        Niin me muutki. Suorastaan harvinaisen osaamatonta ja taitamatonta suomi24ssä


    • Anonyymi

      Ja tänään on spämmätty Maailman menoa-palstalla joka toinen minuutti tulee uusi viesti jossa sama sisältö ja otsikko joka on herjaava pääministeriä kohtaan!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      165
      6074
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1684
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1478
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1240
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      43
      849
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      28
      824
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      91
      785
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      749
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      709
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      218
      692
    Aihe