Uutissuomalaisen gallup kertoo puolet suomalaisista uskovan pääministeri Sanna Marinin onnistuvan tehtävässään.
Siis kuka näitä älyttömiä gallupeja tilaa ja niistä vielä mahdollisesti maksaa, vai tuetaanko tässä tuttavaturhakkeen yritystä?
Miten tuollainen kysymys on voitu edes esittää, niinkuin suomalaisten uskolla olisi jokin merkitys pääministerin työn onnistumiselle.
Eikä tämä ole ainoa täysi turhakegallup. Usein puolueiden kannatusta gallup kysellään tämän tästä. Kuka tavallinen ihminen tällaisella tiedolla tekee yhtään mitään kun vasleihin on vuosia, ja silloinkin ihminen äänestää puoluetta, ei galluptulosten mukaan, ellei sitten ole täysi pölvästi.
Gallupin täydet turhakkeet
Anonyymi
1
119
Vastaukset
- Anonyymi
Ny Helsingin sanomat teetti tutkimuksen siitä onko pääministerin sukupuolella merkitystä. Kantar tns toteutti. Taas täysin turha kysely millä ei ole mitään merkitystä ja jokainen voi päätellä itse miten asiaan suhtaudutaan.
Voisiko rahat käyttää johonkin järkevään tai myydä Hesarin jatkossa halvemmalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 264081
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1323987- 563549
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans203435- 793417
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe633270- 812856
- 542775
- 202514
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142254