Uutissuomalaisen gallup kertoo puolet suomalaisista uskovan pääministeri Sanna Marinin onnistuvan tehtävässään.
Siis kuka näitä älyttömiä gallupeja tilaa ja niistä vielä mahdollisesti maksaa, vai tuetaanko tässä tuttavaturhakkeen yritystä?
Miten tuollainen kysymys on voitu edes esittää, niinkuin suomalaisten uskolla olisi jokin merkitys pääministerin työn onnistumiselle.
Eikä tämä ole ainoa täysi turhakegallup. Usein puolueiden kannatusta gallup kysellään tämän tästä. Kuka tavallinen ihminen tällaisella tiedolla tekee yhtään mitään kun vasleihin on vuosia, ja silloinkin ihminen äänestää puoluetta, ei galluptulosten mukaan, ellei sitten ole täysi pölvästi.
Gallupin täydet turhakkeet
Anonyymi
1
99
Vastaukset
- Anonyymi
Ny Helsingin sanomat teetti tutkimuksen siitä onko pääministerin sukupuolella merkitystä. Kantar tns toteutti. Taas täysin turha kysely millä ei ole mitään merkitystä ja jokainen voi päätellä itse miten asiaan suhtaudutaan.
Voisiko rahat käyttää johonkin järkevään tai myydä Hesarin jatkossa halvemmalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1366228
- 574396
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s282888- 592871
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161885- 151544
Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271456Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹371447- 311261
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest431161