Asiantuntijoiden mukaan pelolla johtaminen tulee yrityksille kalliiksi, koska se rampauttaa organisaatioita, heikentää uudistumis- ja tuloksentekokykyä ja näkyy kohonneina sairauspoissaoloina.
Pelolla johtaminen tulee asiantuntijoiden mukaan yrityksille kalliiksi.Pelolla johtaminen tulee asiantuntijoiden mukaan yrityksille kalliiksi.
Varmasti.
Asiantuntijoiden mukaan pelolla johtaminen tulee kalliiksi
16
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jokilaakson Juusto on paha. Pelolla johtamista harjoitettu kyseisessä firmassa jo ainakin vuodesta 2005 lähtien. Työnjohto on siellä kelvotonta ja ala-arvoista.
- Anonyymi
Pahaa Joulua ja Onneton Uutta Vuotta 2020 Jokilaakson Juustolle.
- Anonyymi
Ei sielä ole pelolla johtamista, vaan nämä Jokilaakson juuston elintarviketyöntekijät ovat hiiriä ovat säpsähtävät pienestäkin risauksesta
- Anonyymi
Mutta lässyttämällä johtaminen se vasta kalliiksi tulee.
- Anonyymi
Johtajan tehtävä on luoda aktiivisesti avointa keskustelukulttuuria työntekijöiden ja eri työryhmien välille.
”Parhaat ideat toiminnan kehittämiseksi tulevat useimmiten työntekijöiltä.
Johtaja on onnistunut työssään, kun työntekijät esittävät rohkeasti omia näkemyksiään, ideoitaan ja kun työyhteisön vuorovaikutus on välitöntä.
Hyvin johdetun työyhteisön piirteitä ovat keskinäinen luottamus, yhdessä tekeminen ja yhdessä sovitut tavoitteet, joihin kaikki ovat sitoutuneet. Johtaminen ei saisi olla ylhäältä alas suunnattua sanelupolitiikkaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Johtajan tehtävä on luoda aktiivisesti avointa keskustelukulttuuria työntekijöiden ja eri työryhmien välille.
”Parhaat ideat toiminnan kehittämiseksi tulevat useimmiten työntekijöiltä.
Johtaja on onnistunut työssään, kun työntekijät esittävät rohkeasti omia näkemyksiään, ideoitaan ja kun työyhteisön vuorovaikutus on välitöntä.
Hyvin johdetun työyhteisön piirteitä ovat keskinäinen luottamus, yhdessä tekeminen ja yhdessä sovitut tavoitteet, joihin kaikki ovat sitoutuneet. Johtaminen ei saisi olla ylhäältä alas suunnattua sanelupolitiikkaa.Työpaikat joissa vallitsee hyvä me henki ovat haluttuja ja vähiten sairaus ym poissaoloja. näin myöskin työn tuottavuus nousujohteinen ja työn johdolla vähiten ns, puuttumis tehtäviä, jolloin pomo tasollakin voidaan keskittyä itse tuloksen tekoon ja bisnekseen.
Kuuntelemalla oppii enemmän, kuin puhumalla. joten ei se lässyttäminen johda mihinkään.
- Anonyymi
Vieläkö maanantai-aamuisin revitään auki päiväykseltään vanhentuneita aamupala-juustopaketteja? Pakataan ne sen jälkeen uuteen pakettiin ja lätkäistään siihen uuteen pakettiin taas viimeinen käyttöpäivä 3 kuukautta eteenpäin. Tätä herkkua myydään sitten hotellien aamupalapöytiin.
- Anonyymi
Myynti tapahtui tietysti aputoiminimen kautta jälkien häivyttämiseksi.
- Anonyymi
Jämsän kaupunkia taidetaan pelolla johtaa?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.4482866IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk1032108- 1671682
Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.921574Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten171556Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää4591258- 1471124
Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu521100Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla44972Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R450942