Lammi ralli 2020

Onkos perinteistä Lammi rallia taas tutuilla teillä :) tiedossa
271663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Tuttuja teitä taas ajellaan:)

Äänestä

mitäs pätkiä siellä ajetaan tänä vuonna?

Äänestä

tällaista oli facebookissa "Ai niin, mukanahan on tiettävästi aiemmin ajamattomiakin osuuksia, joten reitin ei pitäisi läpituttu olla kenellekään"

Äänestä
  • Mites keli? Lunta ja jäätä ei oo nyt kuin ehkä keski, itä ja pohjoissuomes....

    Äänestä

eikö kellää vielä oo tietoa missä reitin menee

Äänestä
  • Kyl tääl kartat on ollut jo yli viikon verran. Sieltä Hämeenlinnan poliisilaitokselta vain kysymään, niin antavat.

    Äänestä

kirjoitin jo. että lämmin sähtiä.juu.

Äänestä

oma veikkaus jos ajetaan niin ne on mulkola ,Neronkulma,avus .Evo-ylänne
jokivarrenkulma ja karutta

Äänestä
  • mun oma veikkaus et siirretään päivälle 7.3.2020

    Äänestä

  • Puolet meni tosta oikein. Ek3 jota ei omista papereista löydy..tiedä sit onko koskaan ajettu. Sit pari harvemmin ajettua lyhyttä osuutta,. Muuten sit Joka kisassa ajettua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Puolet meni tosta oikein. Ek3 jota ei omista papereista löydy..tiedä sit onko koskaan ajettu. Sit pari harvemmin ajettua lyhyttä osuutta,. Muuten sit Joka kisassa ajettua.

    Jotain peltopolkuu tarjolla. Tuskin näillä keleillä ajetaan sitä osuutta.

    Äänestä

meneeks se reitt mulkolan vieressä jollekkin vanha viipurintielle vai oliko se yline-viipuritie tää joku kartta hahmotelma näyttäs siltä

Äänestä

Onhan se ,jos korjaatte keväällä sitten tien takas kuntoon....pysyy varmaan se lapiokin käsissä jos kerran rattikin...

Äänestä

onks toi Evon alkuosuus ajettu 80 luvulla suurajoissa :)

Äänestä
  • Karttaa esille

    Äänestä

  • Karttaa esille

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Karttaa esille

    mestarilla on saa nähä millon julukasoo.

    Äänestä

sais järjestäjät kohta ilmoitella et meinaavatko ajaa kisan vai ei kun ilmo loppuu 10.2

Äänestä
  • Tiet pettää nainen jättää?

    Äänestä

Eipä säätiedot hyvältä näytä. Osa teistä jo nyt pehmeinä ja roudasta ei tietoakaan. Saa nähdä antavatko tienomistajat rikkoa tiensä?

Äänestä

ja järjestäjät pihistää ilmoitusta lauantaille kun tietää hyvin et autoja ei tuu eikä tiet kestä ja ilmat parane

Äänestä
  • kisa perutaan

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    kisa perutaan

    Näin on... ja ajetaan syksyllä.

    Äänestä

kuulemma elokuussa meinaavat ajaa

Äänestä
  • elokuu on täynnä,heinäkuussa vapaata .

    Äänestä

Tässähän olisi Lammilla mahdollisuus järjestää "harjoitus" ralli ennen Neste rallia, kun virossa, eikä Autoglymissä rallatella.

Äänestä
  • toi olis hyvä idea kyllä minustakin :)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onkos perinteistä Lammi rallia taas tutuilla teillä :) tiedossa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu