Kanini sai kohtauksen

Anonyymi

Aamulla kahdeksan maissa heräsin hirveään meteliin ja näin kanini sätkivän. Siirsin tavaroita pois kanin läheltä ettei vain sätkiessä satuttaisi itseään. Kani sätki ja potki jaloillaan kyljellään makaessa minun nähdessäni vain pani sekuntia, jonka jälkeen kani oli ihan paikoillaan ja hengitti raskaasti.

10 minuutin päästä kani nousi istumaan, mutta ei yhtään reagoinut mihinkään. Sitä kesti noin 1-2 minuuttia ja kani alkoi nostelemaan ja kääntelemään päätään, mutta horjui ja näytti muutenkin tosi heikolta. Kani söi myös antamaani herkkua. Kani alkoi juomaan vettä noin 8:30, jonka laitoin nenän eteen. Kani alkoi liikkumaan veden annoin jälkeen, mutta vielä horjui. Vähän liikkumisen jälkeen kani meni mökkiin piiloon pitkäksikin aikaa.

9:30 kani alkoi käyttäytymään aivan normaalisti. Päästin kanin toisen kanini seuraan yhdentoista maissa ja käyttäytyi aivan normaalisti.

3

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuulostaa epilepsialta

    • Anonyymi

      Kanattaa laittaa eläinlääkärille viestiä. :)

    • Anonyymi

      Ei ole kokemusta. Ehkä korruptoitua illu-ravintoa???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      33
      7887
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      43
      4553
    3. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      31
      4325
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      189
      3569
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      2753
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      2616
    7. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      33
      2339
    8. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2323
    9. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      164
      2023
    10. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      50
      1660
    Aihe