ikuinen vaiva

turhautunut

ostin 60000km ajetun 2.0dti vm.02zafiran merkkiliikkeestä!auto rupesi melko heti soutamaan tai souti ja soutaa sekä nykii kiihdytettäessä edelleen!osiakin mennyt liki 7000e edestä!mm.3massamittaria,turbo,alipainepumpu,venttiilikopankansi.sis.egr-venttiilin yms.merkkiliike todennut että tämä olisi ominaisuus,vaikkakin toisessa samanlaisessa näitä vikoja ei todettu!
autoni vie myös öljyä koht.runsaasti 1l 2000km:llä paranee kuulemma ajamalla.lötyiskö viisas neuvo!!?

3

1241

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alloroc -05
    • raato

      Kai autoliike on tuon kaiken takuuseen korjannut. Hankkiudu koslasta erooon, on aika kysyttyjä noin vähän ajetut diesel tila-autot.

    • kyllästynyt II

      Itsellä oli 2000 elegance diesel. Kulutti Opelin omia öljyjä 5000 km:n jälkeen samalla lailla. Mobil kesti ajaa lähes 10000 km, ennen kuin kulutus alkoi kasvaa. Hankkiuduin eroon 85.000 km ajetusta/4 vuotta vanhasta ja kerroin uudelle omistajalle historian, kun kyseli autosta. Suomalainen mies ei usko ennenkuin kokeilee ja samanlainen pajalla asuminen alkoi uudella ostajallakin. Ota yhteyttä suoraan Opel OY, kyllä maahantuojallakin on vastuuta merkkiliikkeen tekemisistä, varsinkin jos vika ei ole korjaantunut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      215
      1022
    2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      864
    3. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      98
      821
    4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      214
      781
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      67
      672
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      45
      596
    7. Panettaako sua

      Yhtään?
      Ikävä
      45
      590
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      566
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      513
    10. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      77
      513
    Aihe