Himoksen kylpylä

Kävelyllä tänään tuli taas mieleen, että rinteen juurella olisi jo kymmenen vuotta ollut komea kylpylä toiminnassa, ellei hanke olisi riitoihin ja valituksiin kaatunut.
Kaduttaako valittajia?
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Onko vitsi

Äänestä
  • Kuka siitä valittikaan?

    Äänestä

Jo ihan ilmastosyistä tuollaisia ei saa nykyään enää rakentaa.

Äänestä

Kuulapää on syyllinen, että Jämsä ei saanut kylpylää.

Äänestä

No, joka tapauksessa tuolloin oli toimija olemassa. Rakennusliikekin valmiina työmaalla. Rakennusluvasta sitten valitti Himoshuippu Oy. Hallinto-oikeus muutaman kuukauden päästä totesi, että valittajalla ei ollut valitusoikeutta. Aika raukkamainen temppu.

Äänestä

Kerrottais kylpylän kylkeen tulevan thai-hieronta-maailma niin kyllä runnois perussuomalaiset kylpylähankkeen liikkeelle, kun saisi persutyttöystävät sieltä töitä.

Äänestä

halpa keino saada mainosta on nakkaa pökäle porealtaaseen.

Äänestä

Jämsän ympärillä on kylpylöitä 160km säteellä tarpeeksi. Peräkärrysauna ja-palju patalahden rannalla riittäisi himos väelle.

Äänestä
  • Olisipa nyt huonona talvenakin ollut reilusti kävijöitä, jos rinneyrittäjä ei olisi valituksella estänyt kylpylän rakentamista. Voi voi. Voi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olisipa nyt huonona talvenakin ollut reilusti kävijöitä, jos rinneyrittäjä ei olisi valituksella estänyt kylpylän rakentamista. Voi voi. Voi.

    Montako miljoonaa on valittajalta jäänyt saamatta temppunsa vuoksi ?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Montako miljoonaa on valittajalta jäänyt saamatta temppunsa vuoksi ?

    Onks sillä valittajalla muita bisneksiä Himoksella, kun rinteisiin- ja hisseihin littyvät yritykset?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kävelyllä tänään tuli taas mieleen, että rinteen juurella olisi jo kymmenen vuotta ollut komea kylpylä toiminnassa, ellei hanke olisi riitoihin ja valituksiin kaatunut.
Kaduttaako valittajia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu