Voi tavaton.
Joku fakin idiot taas nostelee ikivanhoja aloituksia palstalle. Puhki jauhettuun ketjuun aika hankala kenenkään helppo esittää uusia näkökohtia. Eikä pitkiä ketjuja muutenkan kukaan jaksa lukea.
Tahtoo net vähätkin kirjoittajat olla lopussa. Kuka oikeesti luulee, että joku alkaa lukeen tollasia ketjuja enää nykyisin, etenkään, koska samat asiat käsitellään kyllä populaareimmilla foorumeilla suitsait uusiutuvien nopeesti vaihtuvien aiheiden alta pois.
Aika varma "tieto", kyseessä ei ilkivalta, takana ylläpito, joka koittaa esittää mainostilan ostajille, että suoli ois muka edelleen suomen suurin ja suosituin löpinäfoorumi. Toivon, meininki muuttuu, nyt kun omistajakin taas kerran vaihtui. Vain toivon, tuskinpa tämä enää miksikään enää muuttuu. Niin, siis takana ei ehkä enää ole tehdä ilkivaltaa käyttäjille, vaan yrityskaupan mukana siirtyneen vanhan henkikökunnan lapsellinen mielenosoitus, jostain syystä. Mikä syy, eip kiinnosta.
Noh, itelle se ja sama, sinällään. Mutta kuitenkin reilut parikymmentä vuotta roikkunut näillä foorumeilla, Sirkuksen ajoista asti ja jotenkin on fiilis omalla laillaan surullinenkin. Aikoinaan ikäryhmä palstoja oli vaikka kuinka paljon ja kirjoituksia yhdellä palstalla saattoi olla ylikin neljäsataa vuorokaudessa. Nykyisin taitaa olla mahdoton saavuttaa samaa edes koko portaalissa. Niin aikanaan oli mainetta älymystöfoorumina, sitten junttifoorumina, sitten seksifoorumina, nyt kai sitten tyhjänä foorumina, Mihin johtanee kehitys ja miksi ihmeessä. face, insta jne paljon nuoremmat foorumit tahkoo hirveitä miljardimääriä fyrkkaa globaalisti ympäri maapallon, suolessa ongelmia maksaa kai edes palkkaa osaavalle henkilökunnalle suomessa.
Nythän eniten kirjoituksia tullut palstalle pesiytyneitten äärioikeiston trolleilta , minne hittoon lie kaikki muut häipyneet ja miksi?
Noh, ylläpito vois niinkuin tehdä myyntityötä ja koittaa niinkuin houkutella uusia ja vanhoja kirjoittajia takaisin portaaliin, sen sijaan, että koittavat karkoittaa loput vähätkin ääliömäisyytensä takia. Mainosmyynti sakkaa, kun ei kukaan tyhjiä sivuja ala ostamaan. Ja kun sakkaa, silloin saitti lopetetaan. Missä se markkinahenki ja yleisön palvelu lie, kilpailevissa firmoissako, vaiko jossain moskeijassa, tahi puoluetoimistossako?
UGH !
=DW=
Energiajuomien teno huuhaata.
4
64
Vastaukset
- Anonyymi
Ylläpito voisi alkuun siirrellä juurikin noita poliittisia trollauksia politiikkapalstalle (jos semmoinen enää on).
Sitä leipääntyy availemaan ketjuja, jos ei aloitus viittaa politiikkaan, niin jo toinen vastaus ketjussa jo sitä on. Ei vaan jaksa.
Iltapäivälehdet noukkii Instasta turhia julkkiksia otsikoihin ja joku yrittäää niistä aloituksia. Ei jaksa sitäkään. No mikä sitten. En tiedä. Ei oikein nappaa mikään. Flegmaattisuus taitaa olla seniiliyden alku. Olkoon sitten niin. - Anonyymi
Jos haluaa vaihtaa ikäluokkansa kanssa mielipiteitä politiikasta
onko "väärin" 60 :lle tehdä aloitus ?
Sanahan on vapaa.
PS. Minäkään en pidä rasistisista aloituksista enkä kommenteista enkä uusnatsien trollauksista. Ne jos mitkä saavat palstan tyhjenemään pikku hiljaa
ja myös se joku joka työkseen tehtailee älyttömiä hölöpölö-aloituksia
tusinan vrk:ssa. - Anonyymi
Teno onkin jotain huuhaata.
- Anonyymi
Mikä olisi hyvä? Kerrotaan vaivoista, sillä yleensä ikäreitten puhe menee jossain vaiheessa remppoihin; lonkkaa tai polvea juilii ja paineet heittelee.
On taas ilmoja pidellyt, millainen on tuleva kesä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061