Irroitin uunin luukun saranoiltaan pesua varten ja irroittaessa saranat paukahtivat kiinni, koska en ollut napsauttanut saranoiden lukitusta kunnolla kiinni. Prkl. Lasit sentään pysyivät ehjänä sen paukahduksen jälkeen. 😑
Miten saan noi saranat taas auki ja luukun takaisin paikoilleen? Ei riitä mulla nyt järki eikä voimat vääntää niitä.
Electrolux lieden saranat lukkiutuivat
5
3102
Vastaukset
- Anonyymi
Vastaankin itse itselleni: siihen tarvittiinkin vain voimaa. Puhdasta vääntövoimaa. 😅
- Anonyymi
Liesien luukun saranoissa on kevennysjouset ettei luukku retkahda hervottomasti avattaessa, ei sen ihmeellisempää.
- Anonyymi
Itse väänsin laittamalla ruuvimeisselin sarana reiästä ikäänkuin t:n muotoon ja työnsin eteenpäin niin kauan kunnes lukkovipu oli samassa asennossa mitä normaalisti irrotettaessa.
- Anonyymi00005
Tuo oli hyvä neuvo👍🏻ruuvimeisseli avuksi. Kiitos.
- Anonyymi
Hei, tarvitsisin nyt tarkempaa neuvoa. Minulle kävi samoin luukun irrotuksen jälkeen . Laitoin varmaankin luukun jotenkin huonosti ja se meni lukkoon. Nyt ei aukea.
Siellä luukun alareunassa tuntuu saranat mutta mistä päin niitä voi väännellä ? Niin hankala paikka. Kyseessä Electroluxin uuni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648