Helposti saa käsityjsen vsmmaisten olevan kärsiviä uhreja ja ufoja muiden liikuntavammaisten kirjoitusten perusteella. Totta kai on kipuja joita toitatan 12 tuntia päivässä hoitajalle. Päätän mitä syön ja avustaja käy kaupassa. Kauppassa käynti yleensä kestää niin hoputan avustajaa soittamalla useita kertoja hänelle kauppareissun aikana ja sanon saavani paniikkikohtauksen. Pidän avustajani kiireisenä. Saan mitä haluan ja milloin hakuab. Yhteiskunta maksaa. Kärsivät avusstajat vaipat ruuan kodin liikkumisen ja lääkkeet. Kärsin.
Olen ilkeä vammainen? Olenko ainoa?
Anonyymi
1
129
Vastaukset
- Anonyymi
Siellä se pikku trolli taas trollailee ja yrittää mustamaalata liikuntarajoitteisia.
Ilmeisesti potkut aiheesta saanut ja nyt kantaa kaunaa entiselle työnantajalleen...
Niin samanlainen heikohko ulosanti ja epäuskottavat väitteet kaikissa hänen valitus -aloituksissaan , että aika helppo arvata samaksi kirjoittajaksi.
Kyseessä taitaa olla hyvin nuori henkilö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372363
- 561352
- 841313
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361276- 631191
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39914Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122798- 31751
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23606Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58586