Sitä on litra, riittänee aika pitkään. Kirjoittelen sitten kuulumisia tänne.
Taidan korkata rommin
10
118
Vastaukset
- Anonyymi
Sen kun korkkaat, ethän sinä oikeen muuta teekkään ja sitten ,kun olet tarpeeksi kännissä niin kirjoitat tänne katkeruudessasi ja laskuhumalassa haukut muut kirjoittajat, pidät vai sinun totuutta oikeana.
- Anonyymi
Vedä alas ykkösellä.
- Anonyymi
Litra on vasta kielen alle ,toinen tarvitaan ,jos kunnon kännin haluat.
- Anonyymi
Kuvitelkaa, jo 17 päivää siitä kun kirjoitin tuon! Enkä ole juonut kahtena päivänä peräkkäin kuin muutaman kerran! Rahaakaan ei ole mennyt dokaamiseen mitenkään tolkuttomasti, koska juon vain iltapäivä/iltakännelä kotona. Ei se ole kuin 10-20 euroa päivä, käytännössä noin 2-300 euroa kuussa.
- Anonyymi
Eiku paljos siitä on aikaa... tota 16 päivää? Vai onkse 17, kun uudenvuodenaattona kirjoitin? Mutta joo rommia olikin vain neljä desiä ja se ei todellakaan riittänyt mihinkään.
- Anonyymi
Enkö saa aplodeja? Eilenkään en dokannut, enkä dokaa tänään. Huomenna vasta, maanantain kunniaksi!
- Anonyymi
Hyvä hyvä,onneksi olkoon
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä hyvä,onneksi olkoon
Kiitos!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos!
Minä otin eilen perskännit, nyt pää kipeänä, täytyy ottaa muutama olut ,niin päänsärky lakkaa , mutta sitte olen taas nousuhumalassa. Mitä välii ,talviloma alkoi, voin kännätä vaikka koko viikon.
Loppuviikosta lähden Tallinnasta hakee kunnon lastin uutta juotavaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä otin eilen perskännit, nyt pää kipeänä, täytyy ottaa muutama olut ,niin päänsärky lakkaa , mutta sitte olen taas nousuhumalassa. Mitä välii ,talviloma alkoi, voin kännätä vaikka koko viikon.
Loppuviikosta lähden Tallinnasta hakee kunnon lastin uutta juotavaa.Joo krapula ei ole tervetullut. Mut vau onks nyt talviloma! Vedän maanantaina kossua kaksin käsin. Hyvää matkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain597474Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232906- 1421746
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651639Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151448Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671384- 1291116
- 73817
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 51707