Onkohan ketään 30 naista, joka käyttäisi sukkanauhaliivejä. Ihan vaan mielenkiinnosta tiedustelen asiaa naisilta. Oma vaimo on, oman ilmoituksensa mukaan, käyttänyt minun ilokseni (ei tosin tällä hetkellä). Käyttävätkö naiset liivejä ja sukkia muutoin kuin miehensä (miesten) iloksi.
Sukat ja liivit
Ape
87712
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joidenkin juhlapukujen kanssa sukkanauhaliivit tai koko korsetti on parempi kuin esim stay-up sukat tai sukkahousut.
Kyllä ainakin itse käytän! Ja ihan kyllä itseni takia... no joo tunnustan, toki joskus myös tarkoituksella miehen iloksi!
että nuoremmatkin naiset ovat sensuelleja ja ymmärtävät naisellisuuden päälle ! Tuollaisia naisia pitää kannustaa jatkamaan, ettei naisellisuus vallan häviä tästä maailmasta.
Itseasiassa olen yllättynyt jos käyttäjiä todellakin on vain vähän. Omasta mielestäni se vaikuttaa positiivisesti omaan oloonkin kun on kauniisti pukeutunut alusvaatteita myöten. Ja hei, olen tuiki tavallinen kolmen lapsen äiti...Kolmivuotiaani järjestikin minulle kerran nolon tilanteen kun nähdessään tutun naisen pukevan polvisukkia jalkaansa hän totesi suureen ääneen ison ihmisjoukon korville, että "meidän äidillä on sellaiset pitkät sukat joissa on pitsitkin ja ne laitataan naruilla ylös kiinni!!!" Eräs seurueen miehistä totesi, että nämä pojat ei taidakaan tyytyä ruskeisiin sloggeihin tulevilla tyttöystävillään... Kieltämättä en enää poskipunaa sille päivää tämän tapauksen jälkeen tarvinnut!!!
Tavatessamme vaimoni, silloinen tyttöystäväni, käytti ajan muodin mukaisesti sukkahousuja. Kun menimme naimisiin olin 23:n ja vaimo on vuotta vanhempi. Siihen aikaan 70-luvun lopussa oli tosi vaikea löytää sukkaliivejä. Päätimme kuitenkin, että vaimo tulee alttarille sukissa ja liiveissä. Siitä saakka hän on niitä käyttänyt. Nykyään hän käyttää ns. lantioliivejä ja korseletteja, jotka ovat kuulemme käytössä paljon parempia kuin tavaratalojen "sukkanauhahörhelöt". Tosin Suomi on sellainen takapajula, ettei niitä tahdo täältä saada, mutta oneksi on tämä netti.Jos kiinnostaa naiselliset ja muotoilevat lantioliivit, (jotka ovat nykypäivänä tosi kevyet ja huomaamattomat, mutta pitävät sukat hyvin ryhdissään ja niiden kanssa voi käyttää lyhyempääkin hametta) voin antaa nettikaupan osoitteen, jossa ei tarvitse käyttää visaa.
On ihan mahdollista, että jokunen nainen käyttää. Riippuu siitä tunteeko nainen itse itsensä seksikkääksi tai jutun muuten omakseen. Itse haluan pukeutua seksikkäästi ja käytän esim. stay up-sukkia, mutta en suostu mieheni(kään) takia käyttämään liivisukkia, vaikka tiedän niiden olevan hänen mielestään parasta mitä nainen voi päällään kantaa. Olen sitä mieltä, että tärkeintä on kuitenkin se, mikä naisesta itsestään tuntuu seksikältä. Fiilis on tosi tärkeä juttu!!!!
Mutta et sitten halua kuitenkaan antaa miehellesi sitä "parasta" ???
minä käytän vapaa ajalla itseäni mielyttäen niissä
viihtyy. ne on tosi ihanat .suosittelen kiitos.