Pitipä tänne vielä tulla valittamaan, minkälainen pettymys esim. Finnairin Black Friday -tarjouskampanja oli. Muutama hikinen lento Ruotsin Tukolmaan ja jonnekkkin saakelin Puolan Gdanskiin. Vuodenvaihteessa ei mitä ilmeisemmin ole mitään lentotarjouksia? Yritä siinä sitten suosia suomalaista, kun muilla lentoyhtiöillä tuntuu olevan selkeästi kilpailukykyisiä reittilentoja Helsingistä. Meniköhän tämän vuoden markkinointirahat alkysykyn kanta-asiakastarjouksiin?
Onko täällä kokeneemmilla tietoa, onko Finnairilla ollut _selkeästi_ hyviä tarjouksia alkuvuodesta tai kevät-talvesta? Erityisesti kiinnostaa nämä FinnairPlus-asiakkaille suunnatut tarjoukset, joita oli pilvinpimein nyt alkusyksystä.
Valittavan sävyisestä aloituksesta huolimatta toivon ensisijaisesti asiallisia vastauksia :)
Finnairin loppuvuoden ale?
7
1904
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi Finnair olisi niin pöljä, että myisi halvalla lentoja, jotka käyvät kaupaksi muutenkin?
- Anonyymi
Varmaan siksi, että plussa-asiakkaallakin olisi varaa lentelyyn?
- Anonyymi
Nuo ns tarjoukset on juuri niitä mitä ei oikeasti ole kuin yhdelle tai kahdelle päivälle, ja niin on sitten heti myyty loppuun. Voisi sanoa että on laillista huijaamista. Tarjolla on kyllä paljon kalliimpia vaihtoehtoja.
Aika kalliiksi tulee suosia kotimaista lentoyhtiötä. Ja onko siinä mitään järkeä että samaan aikaan Finnair on ulkoistanut koneiden huoltoja, korjauksia ja muutostöitä halpa työvoiman maihin? Kuitenkin suomalainen asiakas maksaa markkinoiden kalleimman hinnan. Onneksi sentään vielä lentäjät on suomalaisia ja turvallisuudesta pidetään huolta. AY plus jäsen on vain naurunaihe yhtiön johdolle.- Anonyymi
Matkustamohenkilökunnan varkauksista irtisanomiskeskustelun kirjoitusten perusteella AY plus jäsen on naurunaihe lähinnä Finnairin emoille.
- Anonyymi
Finnairilla on nyt alennuskampanja näille emäntien täällä halveksumille kanta-asiakkaille.
- Anonyymi
Ihanaa, pääsee pers'aukinenkin matkalle!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihanaa, pääsee pers'aukinenkin matkalle!
Tuskin Finnairin hinnoilla. Mutta Viking Line tarjoaa 4 euron risteilyjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site876061Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524442SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73533Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1002615SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352419Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41479