Hudö;Ajatuksia-jatkuu

Ja tähän täytyy vielä lisätä että itse asiassa tuolla paikalla on useita laivaväyliä:Hudön itäpuolella kulkee Valkoon johtava syväväylä,Keipsalon ja Hudön välillä kulkee toinen väylä ja Keipsalon länsipuolella kulkee kolmas väylä jonka lisäksi mukaan tulee vielä pari poikittaisväylää.

Niinpä mietin että koska ilmoittaja on kertonut havainnoistaan monelle ihmiselle niin nämä kertomukset Hudöstä saattavat johtua tästä.
Niinikään uskon että luultavasti monet havainnot selittyvät ohikulkevien laivojen ja veneiden valoilla.

2

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vilkaisin nopeasti näitä juttuja.

      Niin kuka kertonut ja kelle ja mistä jutut levinneet.
      Ilmoituksen 1113 ja 1116 tehnyt henkilö mainitsee nähneensä ufon ensimmäistä kertaa kesällä 2012.
      Täällä Suomi24 palstalla on tehty aloituksia aiheesta jo paljon aikaisemmin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/6173065/valoilmio-hudossa

      Kommenteissa on 500 mennyt rikki. Seassa myös paljon eri havaintoja.

      Ilmoituksessa 1116 näkijä mainitsee että ufot olisivat hmmentyneet täysin läpinäkyviksi. Vastaavaa näkyy hiljan ottamallani videolla, joten voi pitää hyvinkin paikkansa.

    • Anonyymi

      Mielenkiintoinen pitkä ketju. Näköjään myös skeptistä haaraa edustava "sontamies" on ollut aktiivinen jo 2008. Oma mielipiteeni on ettei ulkopuolinen voi toisen puolesta sanoa ilman haastatteluja ja tutkimista että onko havaitsijat / havaitsija miten luotettava vai ei ja tukeeko muut seikat tapauksen autenttisuutta. Nuo sontahuutelut on varsin loukkaavia jos tosissaan on jotakin selvästi selvänä nähnyt ja kokenut.

      Nyt kun eletään tätä "tubettamisen" aikakautta varsinkin nuorten keskuudessa, niin siellä on nuoria miehenalkuja käsittelemässä näitä aiheita sellaisella kaikkiviisaalla ylimielisellä mutta hienan kaikkia mielistelevällä skeptisellä asenteella jossa he sortuvat stereotypioihin ja eivät uskalla aidosti mennä stereotypioita syvemmälle. Meininki on "Onpa hei jännää mutta ei tässä mitään kaikelle on selitys ja elämä jatkuu seuraavaksi käsittelen entisen muusikon soutuvenettä"

      Jostakinhan se mysteerien tutkiminen on aloitettava, mutta suosittelen nuorille ihan ekaksi opettelemaan nöyrää asennetta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      137
      6289
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      66
      5211
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3675
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3260
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      108
      2396
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2276
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2008
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1608
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      16
      1193
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      77
      1131
    Aihe