Talent Call Turku 2020 -kilpailu

Anonyymi

Vuonna 2020 järjestetään toista kertaa Talent Call Turku -kilpailu. Kilpailu on avoin eri alojen ammattilaisille, jotka ovat kiinnostuneita muuttamaan Turun seudulle. Voittajat valitaan mm. ansioluetteloiden ja hakemusten perusteella.

Viime vuonna kilpailuun lähetettiin yli 1000 hakemusta eri puolilta maailmaa. Elokuussa järjestetylle palkintomatkalle Turkuun osallistui voittajia Latviasta, Liettuasta, Albaniasta, Intiasta ja Singaporesta. He tutustuivat alueen työnantajiin, palveluihin (mm. päiväkodit ja koulut), suomalaiseen kulttuuriin (mm. saunominen saaristossa) sekä vapaa-ajan mahdollisuuksiin (mm. vierailu Muumimaailmassa). Netistä löytyy juttuja vuoden 2019 voittajien Suomen vierailusta.

Kilpailu sopii hyvin myös mm. suomalaiset sukujuuret omaaville henkilöille, jotka ovat kiinnostuneita työskentelystä ja elämästä Suomessa.

talentcall.fi

2

93

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä idea! Vihjasin jo tästä kilpailusta tutuille Usaan ja Ruotsiin. Varsin USA:ssa asuva perhe on haaveillut Suomeen muutosta jo pari vuotta ja ammattiensa puolestakin voisivat sopia tähän kilpailuun. Ruotsissa asuvia ajatus palkintomatkasta Turkuun nauratti, mutta saahan sitä kaikenlaista ehdotella. Sitä paitsi eivät he yleensä Suomen lomillaan vieraile yrityksissä ;-)

    • Anonyymi

      Tässä on toimiva linkki Talentum Call Turku -kilpailun sivuille: https://talentcall.fi/

      Tämän vuoden kilpailusta ei ole vielä annettu tarkempia tietoja, mutta nettisivuilta voi tilata uutiskirjeen suoraan sähköpostiinsa. Sillä tavalla saa tiedot heti, kun niitä julkaistaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      96
      1886
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      88
      1340
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1037
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      119
      1010
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      873
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      791
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      782
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      741
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe