On se kumma kun joutuu lääkkeitä odottaa tietylle viikolle. Nykyaikana luulisi olevan saatavilla heti. Ei se ainakaan mielialaa kohenna odotus.
Lääkkeet jonossa
Anonyymi
9930
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Varmaan kyse nimenomaan mielialalääkkeistä?
Masennus voi aiheuttaa seksihaluttomuutta. Masennuslääkkeet taas impotenssia. Impotenssia voi yrittää hoitaa potenssilääkkeillä. Onnellisuuspilleri kierre.
Eipä ollut tässä lääkärin määräämää antibioottiakaan. Piti tilata ja odottaa pari päivää. Varastot näytetään pitävän pienenä vai oliko vuoden vaihteessa tulossa hintoihin tarkennuksia. Jos vaikka tämän vuoden puolella saa ostaa sisään halvemmalla.
Mikäli et saanut heti apteekista lääkärin määräämää antibiottia, olisit saanut lääkettä terveysasemalta, mikäloolisi osannut pyytää. Itsellä sama juttu kesällä. Apteekissa ei saanut, niin terveysasema antoi lääkettä heti ja maksutta. Pitää tietää oikeutensa.
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000006351791.html
Tuosta syitä lääkepulalle
Kiva mennä apteekkiin. Tietosuoja on huonolla tasolla. Selvää kuulee mitä asiakas on ostamassa ja muutkin murheet. Vaikka ei haluaisi kuunnella pakosta kuulee. Hieman paremmin vois asiat järjestää apteekissa.
Samaa mieltä asiasta.
Oma äänieristetty tila tarvittais. Kuka haluu, että koko kylä tietää sun lääkearsenaalisi?
Voisiko kaupungin keltaliivit tuoda minullekin muutaman kossupullon Alkossa etäkäydessään. Itse olen monivaivaisena karanteenissa. Osoitteen saatte munamartoilta. Kiitos jo näin etukäteen.