Uutta taivaalla-Starlink-satelliitit.
Ufotutkijan työ on vaikeutunut ennestään ihan viime aikoina kun taivaalle on ilmestynyt ”uutta” ihmeteltävää joita moni kadunmies ei tunnistakaan ainakaan ihan heti.
”Starlink”-satelliitit:
Amerikkalainen Elon Musk on tunnettu Tesla-autostaan (joista yksi on lähetetty avaruuteen) ja mm. siitä että suunnittelee ihan vakavissaan lähettävänsä ensimmäisenä miehitetyn avaruusaluksen Marsiin.
Muskin projekteihin kuuluu myös valtavan määrän Starlink-satelliittien (12.000 kpl!) lähettäminen avaruuteen parantamaan kännykköjen kuuluvuusaluetta. Näitä Starlink-satelliitteja on jo lähetetty kaksi kertaa ja kolmas kerta on tänään 4.1.2020.
Kerralla lähetetään 60 satelliittia ja avaruudessa ne irroitetaan kantoraketista yksi toisensa jälkeen jolloin taivaalla näkyy 60 satelliitin ”helminauha” ennenkuin satelliitit hajaantuvat.
Esim. Saksassa ufojärjestöt saivat loppuvuodesta 2019 yli 60 ufohavaintoilmoitusta varsinkin Etelä-Saksasta ja nämä ilmoitukset johtuivat kaikki 11.11.2019 tapahtuneesta toisesta Starlink-laukaisusta.
Uutta taivaalla-Starlink-satelliitit
0
144
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591154Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11830Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75785- 53624
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83603Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45532Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33517Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36514Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487