Mites suomalaiset tulee pärjäämään kartissa ulkomailla 2020

Veikkaan että yhdelläkään ei pää kestä loppupeleissä.
5190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vieläkin useammalla ei kestä persaus...

Äänestä

Ja tämäkö on se kannustava tapa saada kanssa eläjät menestymään kansainvälisillä areenoilla?
Taidat olla vaa köyhä ja kateellinen.
Harm, sillä vähän erilaisella lähestymistavalla voisit saada oikeassa elämässä itsellesi kavereita ja ei tarttis täällä purkaa pahaa oloaan.

Äänestä

Miksi olla oman maan kuskeja kohtaan aina niin negatiivinen?

Tällä hekellä näyttää olevan montakin kehityskelpoista kuskia menossa taitojen puolesta uralla eteenpäin Suomen rajojen ulkopuolelle. Moni lahjakas kuski ei vain pääse koskaan edes tarpeeksi pitkälle taloudellisten resurssien vuoksi. Sama on myös rallin puolella.

Ollaan iloisia siitä, jos joku on menossa uralla eteenpäin ja toivotaan, että ovat jossakin kohtaa oikeassa paikassa oikeaan aikaan, jotta taloudelliset resurssit riittää viemään kohti ammattikuskin asemaa.

Äänestä

Suomesta löytyy kyllä hyviä kuskeja ja entistäkin parempia tuloksia on vielä luvassa. OKJ-luokkaan myös muutama uusi kuski tulossa EM-sarjaa kiertämään.

Äänestä
  • Ei riitä. Ole hiljaa ketään ei kiinnosta! Turhaan kokeilet täällä päteä. Säälittäviä jees jees ukkoja olette! Täältä ei kavereita haeta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Veikkaan että yhdelläkään ei pää kestä loppupeleissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu