Sims 4 Kohti kuuluisuutta bugi

Anonyymi

Mulla on semmonen ongelma, että ne välitehtävät mitä pitää tehdä ennen näyttelemis-keikkaa, eivät tallennu. Siis ne esim. "harjoittele näyttelemistä" tai "kehitä kuntoa". Se valmis-merkki poistuu, jos matkustan ja sitten ne pitää taas aloittaa alusta. Mitenkähän saisin tuon ongelman pois? Tein samasta pelistä ihan uuden tallennuksen, mutta ei auttanut. Tulikohan tuo bugi uusimman päivityksen mukana? Onko muilla ollut samaa?

3

214

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikilla TS 4:ää pelanneilla on ollut tuo ongelma. Kyse on pelin ikiomasta suhteellisen tuoreesta mutta silti jo hyvin tunnetusta bugista.

      • Anonyymi

        No toivottavasti korjaava päivitys tulee pian! -Ap


      • Anonyymi kirjoitti:

        No toivottavasti korjaava päivitys tulee pian! -Ap

        "No toivottavasti korjaava päivitys tulee pian! -Ap"

        Aiheellinen ja käsittääkseni täysin realistinen toive, johon voinen liittää pari vähemmän realistista omaani.

        1) Toivon, että EA:n pelinkehitystiimi onnistuisi korjaamaan myös seuraavassa liitteessä esiintyvistä bugeista vaikkapa aluksi n. 150 pelaajia eniten haittaavaa:
        Ks. https://answers.ea.com/t5/Bug-Reports/READ-FIRST-Compiled-list-of-reported-Issues/td-p/3445209

        2) Edelleen toivon, etteivät aikaisemmasta käytännöstään poiketen lisäosia kehittäessään järjestäisi peliin uusia bugeja ja aktivoisi uudelleen myös jo kertaalleen korjatuiksi ilmoittamiaan bugeja.

        Molemmat minun esittämäni toiveet ovat haihattelua. EA on valittu toistuvasti USA:n pask(amais)immaksi yritykseksi, mutta ainahan voi toivoa. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      355
      1075
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      738
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      686
    4. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      578
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      48
      571
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    9. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      461
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe