:'(

oon 15v ja must tuntuu et kukaa ei rakasta mua!! :'( tai siis kyllä perhe ja sukulaiset, mut siihen se sit jääkin! mun lähin ystävä on sanonut mulle ihan suoraan et sitä ei kiinnosta mikään muhun liittyvä mut mä en sit kuitenkaa ymmärrä mite se jaksaa olla mun kaa joka päivä!! on mulla muitaki ystäviä mutku tuntuu et nekäää ei ymmärrä mua tai haluu kuunnella mua!! kaikki luulee et mulla on kaikki hyvin ku koulusa menee iha ok ja oon yleensä ilonen ja vapaa.. siis et mä sanon mielipiteeni eikä se sit haittaa vaik kaveri ois eri mieltä... mut ainaku mä nään jonku parhaan kaerisa tai poikaystinsä kanssa mua rupee pakostikki itkettään koska mulla ei oo KETÄÄ!!! meiltä kuoli äskettäi koiraki ja eikä se ollu ees 10 vuotta vanha! mä kerroin siitä sille mun kamulle kenen kaa mä oon enite ja se vaa et "no höh.. surullista... mut sun on tultava huomen kouluun ku meillä on pistari, arvaa.. SE kävi meillä eile!!:D
7536
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mulla oli eka poikaystävä 15 vuotiaana. sitä ennen luulin ihan tosissani että kukaa ei vois kiinnostuu musta sillee, mutta myöhemmin selvis että on niitä "salaisia ihailijoita" ollu enemmänki... :) ton ikäsenä pojat vaa saattaa olla TOSI ujoja, vaikka päälle päin näyttäis itsevarmoilta. älä hätäile ton asian kanssa. myöhemmin pojat osaa arvostaa sitä ettei oo seurustellu kenen tahasa kanssa. nyt oon ollu nykysen poikaystäväni kaa n. puol vuotta, ja ollaa onnellisia. :)
ystävältä tollanen käytös on käsittämättömän ilkeetä!! kannattais varmaa sanoo sille suoraa miltä susta tuntuu, ja jos se ei vaikuta mitenkää ni eti oikeita ystävii. niitäki varmasti on olemassa.
voimia sulle!!

Äänestä

Juu. Noin on varmasti monella. Minullakin. Nytkin elän vaan, niinku joskus "lapsena" eli yritän pitää rakkaus- ja muut tunteet vähän loitommalla. Opin sen siitä, kun oma sydämeni särkyi. Mutta ei siitä sen enempää. Sinua rakastetaan. Usko pois. Älä kysy kuka, sillä niitä ihmisiä on todellakin paljon.
Minäkään en oikeastaan voisi sanoa, kuka minua rakastaa. Mutta kyllä joku aina tarvitsee sinua. Vaikket sitä itse tietäisikään.
Hyvä, et halua kuolla.... Ei kenenkään kannata haluta kuolla, koska se on kuitenkin edessä.. :)
No, kaverisi luultavasti välittää, mutta hänellä on varmaankin nyt sellainen "poikakaveripoikakaveri" kausi, eli poikkis on se maailman tärkein asia. Voisit ehkä joskus palauttaa hänet maan pinnalle?
Kuolemisesta on (tiedän kokemuksesta) hankala joskus puhua... Mutta kaverisi teki silti väärin.
Kun kaverini koira kuoli, me olitiin pois koulusta ja itkin kokopäivän. Tai oikeastaan terve koira lopetettiin, luonteensä vuoksi.. ;(
Mutta Tsemppiä sulle. Huomaat pian, että on varmasti joku, joka rakastaa sua niin paljon, ettei haluaisi mitään muuta.....
Sori, tää on yhtä sekavaa. :D

Äänestä

että sun ystävät ei ymmärrä:(
kyllä h vielä kasvavat, ja tajuavat milainen ystävä heillä onkaan:)

Äänestä

tämä ei nyt varmaan lohduta ollenkaan mutta itse olen kokenut saman monen monta kertaa... nyt olen kyllä siinä mielessä tyytyväinen että olen oppinut ottamaan enemmän elämästä irti enkä ole niin riippuvainen muista ja muiden mielipiteistä.
älä kuule huoli ollenkaan vaikka tuntuisi että kaikki muut seurustelevat jo sillä harvemmin tuossa iässä alkaneet suhteet edes kestävät. elä vain omaa elämääsi ja ota siitä kaikki ilo irti! ja yksi asia vielä: anna jätkille mahdollisuus, joskus ei heti tajuakaan millainen helmi on käsissä!
tuossa iässä varmasti puolet tytöistä käyvät saman läpi :) kunhan vain opit myös itsenäiseksi olet paljon onnellisempi jätkänkin kanssa :)
tsemmpiä!!

Äänestä

...jess... musta tuntu ennen ihan samalt joten voin sanoo et tiiän miltä susta tuntuu... ja se on kauhee tunne... mut ootko koittanu hankkii uusii kavereita..?? se autto mulla ainaki... ja sitte mä ainaki olin aika ujo joten ei se helppoo ollu mut onnistu kuitenki... kannattaa yrittää. ja sit niille pysty puhuu ja ne kuunteli... sitte ku sain uusii kavereita nii en ollu enää nii ujokaa... ja ny mun elämä menee hyvin ja mulla on poikakaveriki paljo kavereita... älä lopeta yritystä nii kaikki menee vielä hyvin..! ja koita jaksaa...

Äänestä
  • Aivan varmasti jokaisella on joskus tunne ettei kukaan välitä, se on aivan normaalia. Siitä tunteesta vaan pitää yrittää aina päästä jollain tapaa eroon ja elämä alkaa taas maistua.:) Kyllä se siitä. Tsemppiä! -Heli

    Äänestä

  • ei se siitä et mäoisin ujo!! sill en tosiaankaa oo!! ja oon mä aatellu sitä uusien kamujen hankkimista mutku asun pienellä paikka kunnalla ni ei täälä oo ketää!! kaikikka on jo oma jengisä eikä ne haluu ketää uusii sinne :( kiitti kuiteski!! ootte ihanii!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttöÖ kirjoitti:

oon 15v ja must tuntuu et kukaa ei rakasta mua!! :'( tai siis kyllä perhe ja sukulaiset, mut siihen se sit jääkin! mun lähin ystävä on sanonut mulle ihan suoraan et sitä ei kiinnosta mikään muhun liittyvä mut mä en sit kuitenkaa ymmärrä mite se jaksaa olla mun kaa joka päivä!! on mulla muitaki ystäviä mutku tuntuu et nekäää ei ymmärrä mua tai haluu kuunnella mua!! kaikki luulee et mulla on kaikki hyvin ku koulusa menee iha ok ja oon yleensä ilonen ja vapaa.. siis et mä sanon mielipiteeni eikä se sit haittaa vaik kaveri ois eri mieltä... mut ainaku mä nään jonku parhaan kaerisa tai poikaystinsä kanssa mua rupee pakostikki itkettään koska mulla ei oo KETÄÄ!!! meiltä kuoli äskettäi koiraki ja eikä se ollu ees 10 vuotta vanha! mä kerroin siitä sille mun kamulle kenen kaa mä oon enite ja se vaa et "no höh.. surullista... mut sun on tultava huomen kouluun ku meillä on pistari, arvaa.. SE kävi meillä eile!!:D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu