SEAT AND MEAL -PAKETTI

Anonyymi

Onko tietoa paljonko kyseinen paketti maksaa Kreetalle,
Itsellä matka syksyllä, joten en voi vielä varata sitä.
Hinta kiinnostais.

5

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole saatavilla.

    • Anonyymi

      Lennä Turkkilaisella niin et tarvitse murehtia sapuskasta eikä ruokajuomista.

      Keittiössä tehdään tarkkaa käsityötä

      Jokaisella matkailijalla on mielipiteensä lentokoneruoasta. Erot reittien ja lentoyhtiöiden välillä voivat olla valtavia: joskus tarjolle tulee vain kuiva voileipä, joskus ravintolaruoan tasoinen ateria.

      Turkkilaisen Turkish Airlines -lentoyhtiön ruoka valmistetaan Istanbulissa Ataturkin lentokentän läheisyydessä sijaitsevan Turkish DO & CO -cateringin tuotantotiloissa.

      Skytraxin useita kertoja putkeen Euroopan parhaana lentoyhtiönä palkitsema Turkish Airlines tunnetaan erityisesti ruoastaan – kyseessä on yksi nykyisin jo harvinaiseksi käyneistä lentoyhtiöistä, jotka tarjoavat myös economy-luokassa kokonaisen aterian ruokajuomineen.

      Katso kuvasarja Turkish Airlinesin keittiöistä, missä lentokoneruoka valmistuu hämmästyttävällä pieteetillä sekä tarkkuudella: hedelmät kuoritaan, leivokset asetellaan ja jopa raviolit pyöritellään tarkasti käsin.

      • Anonyymi

        Nyt on rättipää Istanbulista päässyt kertomaan satuja. Turkkilaisille lentoyhtiöille sattuu ja tapahtuu, kuten Istabulin kentällä, jossa viimeksi kone katkesi kolmeen osaan ja kolme kuoli. On oikeudessa sentään, mutta saas nähdä, kun on turkkilainen oikeus.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nyt on rättipää Istanbulista päässyt kertomaan satuja. Turkkilaisille lentoyhtiöille sattuu ja tapahtuu, kuten Istabulin kentällä, jossa viimeksi kone katkesi kolmeen osaan ja kolme kuoli. On oikeudessa sentään, mutta saas nähdä, kun on turkkilainen oikeus.

        Tosin kyse ei ole Turkish Airlinesta - ja ainakin euroopanlennoilla Turkishin economyn ruoka on aika samaa tasoa kuin Finnairin bisneksessä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tosin kyse ei ole Turkish Airlinesta - ja ainakin euroopanlennoilla Turkishin economyn ruoka on aika samaa tasoa kuin Finnairin bisneksessä.

        Tosin kyse on Kreikan lennoista ja huvittava vertaus Finnairiin. Tuossahan kyseltiin Kreetan lennoista vai joko ärdogänin islam yrittää vaikuttaa laajemminkin Kreikan aluevesiin, kuten on jo nähty härkkiminen saarille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      75
      6004
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      79
      4850
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      52
      4422
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      57
      4172
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      95
      3781
    6. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      4
      3509
    7. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      88
      2543
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2503
    9. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2399
    10. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      45
      2129
    Aihe