Ihmetyttää ja kummastuttaa tuo tienpätkä (Vaasantieltä)Ventäläntie<-->Terveysasema.
Sitä ei saada kuntoon on jok'ikinen vuosi kuin fälttäyspeltoa.
Kummastuttaa kuinka ambulanssit ja muut hälytysajoneuvot pääsevät kulkemaan, talvisin on peilijäätiköllä ja sateella vesilelluu kuin tulvivassa joessa sekä koloja/reikiä monttojen jälkeen.
Odotteleeko tievastaava ensimmäisiä laskuja autonsa rikkoneilta ihmisiltä vai laittaneeko vain merkin: Kelirikko koskee ympärivuotista käyttöä.
Ihmetyttää./kummastuttaa.
Anonyymi
2
116
Vastaukset
- Anonyymi
Ei, kun tulee kyltti EI KUNNOSSAPITOA
- Anonyymi
Näyttää siltä että sinne ns, metsiköön tehdään asuntoaluetta ja jossain vuosikymmenellä tuokin tiepätkä tehdään uusiksi, tulee liittymäksi asuntoalueelle kulkemiseen.
Mutta, siihen voipi mennä tosiaan aikaa jos-ja kun se asuntoalue nyt edes valmistuu ensin.
Mutta, voisi sanoa: Toivossa on hyvä elää :OKoronasta huolimatta :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2962636- 1981011
- 57816
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti141769- 58660
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18571- 51545
- 40534
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504- 55495