Länsi-Suomen romanineuvottelukunta

Anonyymi

Mitä ihmettä tuollainen asioiden hoito on? Suunnittelijan paikkaa ei ole laitettu avoimeen hakuun, vaikka edellinen siirtyi talosta pois jo syksyllä. Jo vuosia eläkkeellä ollut entinen työntekijäkö siellä edelleen on tienestissä?Onko se tämäkin virka jokin eläkeläisten lypsykone niinkuin on monet muutkin romanien järjestöt? Ei kai ne Lindbergit sitä sentään omista. Ei anna hyvää kuvaa Aluehallintovirastosta tällainen toiminta!

Nuoria työntekijöitä on työttömänä ja eläkeläiset vaan täyttää taskujaan palaamalla töihin... En tajua.

6

57

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämmöisiä tulee kun pistetään samaan pakettiin romani, kristitty ja kunnallispoliitikko. Näille rouville kaikki on näillä kytkyillä mahdollista. Pitää nyt vaan ymmärtää, kun on rahapula iskenyt...

    • Anonyymi

      Onko pyydetty asiallista vastausta virallisia teitä tuosta asiasta? Kysykää vaikka Ronkista. Sieltä saa yleensä vastauksen. Sen kuuluu ohjata noiden touhuja.

      Ei meidän nuortenh asioita kuulu minkään demenssien eläkelläispappojen eikä mammojen hoitaa. Tarvitaan nuorta työvoimaa.

    • Anonyymi

      Mielenkiintoista....En itse ollut vielä huomannutkaan. Se ei perinteisesti ole oikein virkku tuo valkolaisviranomaisen veri romanien asioita hoitaessa. Eikö tuohon nyt puutu Länsi-Suomen Romanit ry kun on niin hyvä toimija.

    • Anonyymi

      Romanifoorumi voisi kirjoittaa asiasta sinne aluehallintoon? Oikeus pysyviin ja hyviin työntekijöihin on myös lännessä.

    • Anonyymi

      Samaa mieltä. Nämä ne ei ole minkään kunnallismafioiden eikä virkaheittojen hommia nämä.

    • Anonyymi

      Ettei ne näillä neuvoksilla vain olisi kokonainen virasto omassa taskussa, onhan niillä ollut kokonaiset missiotki, aika pitkään? MInäkin haluan oman valtionviraston.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      113
      3531
    2. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      68
      2798
    3. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2674
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      75
      2422
    5. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      17
      2242
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      31
      2139
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2081
    8. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      87
      1903
    9. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      6
      1857
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      26
      1652
    Aihe