Onko muille koskaan sattunut tällasta: Kävin tässä joitakin aikoja sitten Kokkolalaisessa musiikkikaupassa kysymässä soittimelle kuljetus keissiä. Keissi löytyi..käytetty, mutta hinta mitä siitä pyydettiin oli mielestäni ihan yli..sanoin tarjoukseni siitä johon vastaus oli, että sinun pitää sitten mennä ostamaan se halpa keissi..tuossa mitä googlettelin illan vilkassa, niin 150€ käytetystä keissistä on edelleen mielestäni ankaran paljon..kannattaa verrata hintoja.
Musiikkikauppa
Anonyymi
253
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minulle on. Yritin ostaa huuliharpulleni koteloa terveyskeskusesta. Ei niillä ollut. Paska palvelu,ja ihan perseestä. En mene enään Koskaan kinnulan terveyskeskukseen.
Mikä tässä on siis ongelma? Eihän sinun tarvitse sitä keissiä ostaa jos oli mielestäsi liian kallis. Sen enempää mallista tietämättä on vaikea sanoa paljonko hinta pitäisi olla. Niitä kuin löytyy laadullisesti laidasta laitaan ja joku hyvälaatuinen maksaa käytettynä enemmän kuin halpa uusi. Turha tuosta on täällä itkeä. Etsi kirppareista tai facebookin marketista halvempaa vaihtoehtoa.