Jos ensimmäinen nimi on u mikä sopii toiseksi nimeksi.
U:n toinen nimi
Anonyymi
7
168
Vastaukset
- Anonyymi
eikös se ole V,
- Anonyymi
Ja kolmanneksi nimeksi Säde
- Anonyymi
- Anonyymi
U on yleinen burmankielinen nimi, joka tarkoittaa herra tai Mr. Oikeastaan se on sukunimi, joka tosin on ensimmäisenä osana nimeä. Jos siis henkilön nimi on U Pekka, se tarkoittaa Pekka-herraa.
Mikä tahansa miehen nimi sopii siis U:n kanssa.- Anonyymi
Tuolla logiikallasi myös Sir on nimi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuolla logiikallasi myös Sir on nimi.
Ei ole minun logiikkaani, vaan burmankielinen nimeämiskäytäntö.
- Anonyymi
Miten olisi suomen aakkosten seuraava vokaali y? Pojalle Yrjö
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4186067- 855406
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484414- 523961
- 603818
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1823492Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1193244Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky643220Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33046- 432289