ainakin jotkut palstat tarvitsisivat sitä, siis että pitäisi koko ajan käyttää rekattua nimmariaan.
Ainakin esim. Maailman menoa - palsta, joka on älyttömän häiritty trollin tai parin taholta, jotka spämmäävät jatkuvasti keksittyjä tai muuten asiattomia juttuja persuista. Pilaavat koko palstan, tuolla älyttömällä touhullaan. Sitten on myös Kielipolitiikka - palsta jossa 2-3 rkp:n edustajaa häiriköi niin, että heti kun tulee yksikin suomenkielinen avaus, niin alkaa ruotsinkielisten avausten ylösnosto. Etusivulla pyörii jatkuvasti jo kaukaa viime vuodelta olevia rkp:läisten avauksia, joita he häirintä mielessä pitävät esillä. Tuolle pitäisi tehdä jotain.
Olisikohan sitä kirjautumispakkoa tulossa?
9
290
Vastaukset 9
- Anonyymi
Aivan älytöntä. Anonyymikeskusteluihin rekisteröitymispakko. Siinä ei tyhmyydellä enää olisi rajaa.
- Anonyymi
Jos palstat halutaan pitää roska tasolla, niin silloinhan ei mitään kontrollia tarvita.
Minusta kirjoittelu S24:ssä on mennyt vaan entistä asiattomampaan suuntaan, järjetöntä trollausta sun muuta häirintää on vaikka kuinka. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos palstat halutaan pitää roska tasolla, niin silloinhan ei mitään kontrollia tarvita.
Minusta kirjoittelu S24:ssä on mennyt vaan entistä asiattomampaan suuntaan, järjetöntä trollausta sun muuta häirintää on vaikka kuinka.Asiatasolla pitämiseen tarvitaan luotseja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asiatasolla pitämiseen tarvitaan luotseja.
Ei IKINÄ! Enempää keskustelujen pilaamista poistohäiriköinnillä ei tarvita. Toisaalta, olisihan se armollinen lopetusisku jo muutenkin uppoamassa olevalle laivalle, se olisi vihon viimeinen moka ja naula arkkuun, joka vain nopeuttaisi vääjäämätöntä.
Enää ehkä kiireinen bottihäirikön poisto ja puunäkymän takaisin otto voisi kääntää foorumin vielä uuteen nousuun...ainakin olisi lupaava alku sivuston pelastukselle.
- Anonyymi
Appi vaan lakkauttaisi kaiken väkivaltaisen tuottamisen.
- Anonyymi
Ja hah hah! Vai mukamas "Palstoille avattujen keskustelujen täytyy kuitenkin liittyä kunkin palstan aiheeseen." Täyttä potaskaa tai oikeammin "ot":n voisi jättää pois.
Esimerkkiä foorumilta "Keskustelu24 > Matkailu > Eri tapoja matkailla > Laivamatkat ja risteilyt":
Sisäampumarataa millään laivalla?
Sopisiko terva laivamoottoreille?
Vesirajan alapuolisia ikkunallisia hyttejä?
Myydäänkö laivan taxfreessä moottoriöljyä?
VOiko laivan huoneessa tehdä ruokaa?
Golden Ray nuljahti katolleen
Onko A-luokan hytissä ikkunavasaraa?
Kapteenin työ.
Wanha Vikingin Apollo upotetaan
Matkustajalaivan pysäyttäminen
Rakettien / patojen ampuminen laivojen kansilta
Miksi kaljalavassa on juuri 24 purkkia?
Pirate jack ainesosat
Viking Linestä tehdään onkituro
Helsingin telakasta
Montako wattia laivan sumutorvi ottaa virtaa?
Turkulaisille tulossa penalttia
Tax-freen ikärajat
Käykö interrail-lippu laivassa?
Finnswan joutui manööveröimään
Viking Sallyn 32v, murhamysteeri nousi tapetille
Joulunvietto satamassa
Tuossa vain hieman alkua asiattomuuksille. Kaikki nuo on ilmoitettu asiattomiksi. Mitähän käsitystä laivamatkailusta nuo mahtavat edustaa? - Anonyymi
Heh, jopas sitä ollaan vitsikkäällä päällä.. vai että perustuu poistot sääntöihin tai ylipäätään johonkin logiikkaan. Koneälyttömyyden poistoista valtaosa on täysin käsittämättömiä ja vailla mitään asiattomuuksia. Ei tarvi olla kuin yksi "väärä" sana tai linkki ja koko viesti poistuu pikavauhtia! Keskustelut tehokkaasti pilaava bottihäirikkö näyttäisi lisäksi vainoavan tiettyjä (ylläpidon kanssa eri mieltä olevia) kirjoittajia enemmän kuin toisia. Joillekin käyttäjille sanavarasto on rajatumpaa kuin muille. Tämä ilmenee etenkin anonyymisti kirjoittaessa.
Niin, sitä pitä vielä sanomani, että Maailman menoa - palstalle tulee paljon Suomen politiikkaan, puolueisiin ja itse poliitikoihin liittyviä avauksia - usein asiattomia. Mutta koska Politiikka - osio on myös olemassa, niin Maailman menoa - palstalta nuo politiikkaan liittyvät jutut pitäisi siirtää tai poistaa.
Mitä järkeä on pitää yllä valtavasti eri palstoja, kun ihan kaikesta kuitenkin voi kirjoittaa Maailman menoa - palstalle?
No, tietysti firma yrittää epätoivoisesti tehdä rahaa, siksi trollitkin ovat suojeluksessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️591100Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?171099- 82871
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)92798Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei21747Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k206650- 59641
Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet219633- 105627
- 99582
Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille
Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html267511Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.102488Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto73471- 39434
- 5428
- 32422
Aika on tuonut järkeä
Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,42413- 47410
Persut eivät uskaltaneet tulla ulos
Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9146394Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas20363